Blog IT, Blog Marketing

Te stanowiska są najbardziej oblegane w branży IT

Te stanowiska są najbardziej oblegane w branży IT

TeamQuest 07.06.2018 r.

Branża IT ma to do siebie, że popularność stanowisk zmienia się diametralnie z roku na rok. Co więcej - powstają nowe zawody w tym sektorze, które w niedalekiej przyszłości mogą budzić ogromne zainteresowanie na rynku pracy.

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy Państwu najbardziej oblegane stanowiska w branży IT.

Web Developer

Dynamiczny rozwój technologii webowych ustala pewien standard dla Web Developerów. Dzisiaj klienci nie oczekują tylko prostych stron wizytówkowych, lecz zaawansowanych stron internetowych z często skomplikowanym oprogramowaniem.

Wynika to z faktu, że coraz więcej ludzi na całym świecie korzysta z internetu nie tylko w celu komunikacji, lecz również zakupów, nauki oraz rozrywki.

Tylko profesjonalny Web Developer znający dobrze środowisko HTML, css, JS, a nawet SQL, może poradzić sobie z zadaniem stworzenia zaawansowanego serwisu lub strony internetowej. Z tego powodu dobrzy w swoim fachu Web Developerzy mogą być pewni, że ich stanowisko pracy jeszcze przez długi czas nie straci na popularności.

Specjalista ds. baz danych

Specjalista, który sprawnie porusza się w środowisku baz danych to niezwykle pożądany pracownik w sektorze IT. Z tego powodu może liczyć na bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz nie musi obawiać się brak miejsc pracy na rynku.

Zawód ten wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia programowania z reguły w języku SQL. Specjalista ds. baz danych odpowiedzialny jest za integrację baz z innymi systemami np. zarządzającymi stanami magazynowymi, procesami produkcyjnymi lub kadrami. W zakres jego obowiązków wchodzi również operowanie bazami danych oraz ich ewentualna modyfikacja.

Project Manager

Zespół IT pracujący nad dużymi projektami powinien składać się z osób, które posiadają twarde umiejętności (programowanie, tworzenie grafiki, copywriting), lecz również z project managerów, którzy posiadają na przyzwoitym poziomie umiejętności lekkie (coaching, zarządzanie zasobami i zespołem) i twarde. Zarobki na tym stanowisku sięgają nawet 10 tyś złotych brutto.

Project Manager odpowiada za koordynację pracy różnych działów oraz kontakt z klientem. Powinien być zdolny do przedstawienia zaawansowanych zagadnień technicznych w bardziej “ludzki” sposób.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej