Blog IT, Blog Marketing

Co cechuje idealnego pracodawcę w branży IT?

Co cechuje idealnego pracodawcę w branży IT?

TeamQuest 12.04.2018 r.

Branża IT jest jedną z najprężniej się rozwijających dziedzin na polskim rynku pracy w IT. Duże zapotrzebowanie na programistów sprawia, że z reguły to pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników, a nie na odwrót. Taki stan rzeczy sprawia, że najlepsi specjaliści z branży IT mogą sobie pozwolić na wybór odpowiedniego dla siebie pracodawcy. Jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny pracodawca z branży IT?

Możliwość pracy w korzystnych warunkach.

Jednym z elementów kryterium wyboru pracodawcy, jest pozycja pracodawcy na rynku. Z jednej strony duże zainteresowanie programistów wzbudzają duże firmy ugruntowanej pozycji, które są gwarantem pracy przy ciekawych projektach i stabilizacji finansowej. Z drugiej strony, część programistów świadomie wybiera mniejsze firmy o dobrej renomie, stawiając na wygodę pracy w mniejszym zespole specjalistów, świadomie kształtujących swoją firmę. Oczywiście nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Przejrzyste zasady wynagradzania za pracę oraz dodatkowe benefity i premie przyciągają przyszłych pracowników jak magnez. Nie bez znaczenia jest również samo miejsce pracy. Dobra atmosfera pracy oraz komfortowe biuro również wpływa na wybór pracodawcy.

Możliwość rozwoju.

Duże znaczenie dla pracowników ma także innowacyjność ich przyszłego pracodawcy. Otwartość firmy na nowe rozwiązania technologiczne oraz daje możliwość rozwijania własnych kompetencji. Możliwość uczestnictwa w konferencjach, czy szkoleniach zawsze jest dodatkowym motorem do podjęcia pracy. Programiści chętnie podejmują się pracy w firmach, które świadomie podążają za nowymi trendami, a ni uparcie pozostają przy wykorzystywanych technologiach. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że wyłącznie chcące się rozwijać innowacyjne firmy mogą osiągać sukcesy biznesowe.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej