Blog IT, Blog Marketing

Specjaliści TeamQuest - Marta Wieczorek

Specjaliści TeamQuest - Marta Wieczorek

Marcin Sarna , 05.03.2021 r.

TeamQuest od 12 lat zajmuje się rekrutacją do IT. Śledzimy ruch na rynku, budujemy bazy danych oraz kontaktów. Dziś jesteśmy ekspertami w rekrutacjach pracowników IT, marketingu on-line oraz kadry zarządzającej. Co nas cechuje?

• 100-procentowy polski kapitał;

• lata obecności na rynku;

• prawdopodobnie największa baza specjalistów IT oraz marketingu on-line, zawierająca ponad 50 000 kandydatów;

• setki zatrudnionych pracowników oraz prowadzonych projektów.

Zobacz jak prosto pozyskamy dla Ciebie pracownika.

Kim jest Marta Wieczorek?

Od pięciu lat jestem rekruterem, od roku pracuję w TeamQueście przy sprzedaży usług rekrutacyjnych. Cała moja kariera zawodowa obraca się wokół rekrutacji. Wcześniej pracowałam również w agencji rekrutacyjnej przy realizacji projektów z różnych obszarów, brałam udział we wdrożeniu RODO oraz wspierałam rozwój komunikacji marketingowej. Obecnie kończę studia licencjackie z zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

Jak trafiłaś do TeamQuestu?

Po 4 latach współpracy z jednym pracodawcą stwierdziłam, że to dobry czas aby podjąć nowe wyzwania zawodowe i kontynuować swój rozwój. Mając już pierwsze doświadczenia z IT za sobą, stwierdziłam, że ta branża mogłaby być dla mnie interesująca i złożyłam swoje CV do TeamQuest Trafiłam na ich ogłoszenie (chyba na LinkedIn) i po niedługim czasie skontaktował się ze mną Łukasz, który zaprosił mnie na rozmowę do biura. Krótko po tym otrzymałam ofertę pracy, którą przyjęłam – tak zaczęła się moja przygoda z TeamQuest :)

Czym się obecnie zajmujesz w TeamQueście, czy cały czas miałaś ten sam zakres obowiązków?

Zaczynałam od roli konsultanta 360 stopni (pozyskiwałam klientów i jednocześnie realizowałam procesy rekrutacyjne) ale szybko okazało się, że ilość projektów zaczęła przekraczać moje możliwości i potrzebowałam wsparcia rekruterów z Naszego zespołu. We wrześniu zeszłego roku do zakresu moich obowiązków doszło również zarządzanie zespołem – początkowo była to jedna osoba, obecnie są to trzy osoby zajmujące się realizacją rekrutacji dla moich klientów.

Czym powinien cechować się dobry IT recruiter?

Myślę, że niezbędny jest multitasking – taka osoba musi patrzeć jednocześnie na zapotrzebowanie klienta ale oprócz jego potrzeb widzieć też zagrożenia, np. gdy oczekiwany stack technologiczny nie pokrywa się z rynkowymi stawkami, jakie klient może zaoferować kandydatom. Taki konsultant robi wiele rzeczy na raz: komunikuje się z klientem, rozmawia z kandydatami, przekierowuje kandydata z jednego projektu na inny. Konieczne jest myślenie probiznesowe, szerokie i doradcze - tak bym to określiła. Musimy dobrze prezentować to, co oferujemy – nie tylko pracodawcom, ale również kandydatom.

Co było Twoim największym sukcesem?

Przychodzą mi do głowy dwa sukcesy. To, że na początku pandemii, kiedy po tym jak ledwo co udało mi się wdrożyć w nowe obowiązki, byłam w stanie przynosić nowych klientów, pomimo niezbyt sprzyjającego okresu. Kolejny sukces to zdecydowanie mój zespół. Pomimo tego, że są to osoby, które dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z IT, świetnie dają sobie radę z prowadzeniem projektów, kontaktem z klientem i oczywiście znajdywaniem fantastycznych kandydatów.

Czy ta praca Ci się nie znudziła, jak sobie radzisz z rutyną?

Nie ma rutyny. Pracujemy z ludźmi, co przekłada się na to, że na co dzień spotykamy się z różnymi sytuacjami i tak naprawdę rzadko kiedy występuje powtarzalność w działaniu. Zawsze może wydarzyć się coś nieoczekiwanego :)

Jakie zmiany Covid wymusił w Twojej pracy?

Przede wszystkim przestawiłam się na pracę zdalną, której do tej pory nie znałam. Samo to było już czymś odmiennym od moich dotychczasowych doświadczeń. Osobiście pierwsze miesiące stuprocentowej pracy zdalnej były dla mnie dosyć ciężkie, ponieważ jestem osobą przyzwyczajoną do kontaktu z ludźmi i ciągłą interakcją, więc początkowo praca w domowym zaciszu była dla mnie dużym wyzwaniem. W dobie pandemii wiele firm przestawiło się na zdalny tryb pracy, co z kolei z punktu widzenia rekrutacji dało nam dostęp do szerszego grona potencjalnych kandydatów.

Co powiedziałabyś osobom zastanawiającym się nad pracą w charakterze rekrutera IT w TeamQueście?

Zadałabym sobie podstawowe pytanie: czy ten ktoś lubi pracować w dużej dynamice, czy jest w stanie być wielozadaniowy i procesować wiele wątków? Trzeba też szybko się uczyć. To branża dynamiczna i skomplikowana, ale tym samym bardzo ciekawa, pozbawiona rutyny. Dobry kandydat powinien być również osobą lubiącą kontakt z ludźmi oraz cechującą się dużą dociekliwością. Wiem, że może brzmieć to groźnie, natomiast bez obaw – podczas okresu wdrożeniowego łatwo jest szybko przyswoić wiedzę podczas szkoleń oraz korzystając z rad bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej