Blog IT, Blog Marketing

Specjaliści TeamQuest - Anna Golubnycha

Specjaliści TeamQuest - Anna Golubnycha

Marcin Sarna , 19.02.2021 r.

TeamQuest od 12 lat zajmuje się rekrutacją do IT. Śledzimy ruch na rynku, budujemy bazy danych oraz kontaktów. Dziś jesteśmy ekspertami w rekrutacjach pracowników IT, marketingu on-line oraz kadry zarządzającej. Co nas cechuje?

• 100-procentowy polski kapitał;

• lata obecności na rynku;

• prawdopodobnie największa baza specjalistów IT oraz marketingu on-line, zawierająca ponad 50 000 kandydatów;

• setki zatrudnionych pracowników oraz prowadzonych projektów.

Zobacz jak prosto pozyskamy dla Ciebie pracownika.

Kim jest Anna Golubnycha?

Obecnie jestem rekruterem IT i wewnętrznym HR Managerem w TeamQuest. Ukończyłam stosunki międzynarodowe, ale w zawodzie nigdy nie pracowałam, jednak polityka to nie dla mnie. Jestem Ukrainką. Przyjechałam do Polski z Kijowa w 2014 roku i studiowałam, wtedy jeszcze nie pracowałam. Po licencjacie pracowałam na recepcji w hotelu InterContinental w Warszawie a potem czekałam na kartę pobytu i wróciłam wtedy na rok na Ukrainę, gdzie pracowałam w software house. Jestem w Polsce już szósty rok i chcę tu zostać, czuję się tutaj jak w domu.

Jak trafiłaś do TeamQuestu?

Do TeamQuestu trafiłam kiedy szukałam pracy w IT po powrocie do Polski po wspomnianej rocznej przerwie. Od razu zaczęłam szukać pracy na stanowisku IT rekrutera. W TeamQuest odbyłam swoją pierwszą rozmowę a 15 minut po jej zakończeniu otrzymałam ofertę pracy.

Czym się obecnie zajmujesz w TeamQueście, czy cały czas miałaś ten sam zakres obowiązków?

Rozpoczynałam w TeamQuest od rekrutacji IT i tylko tym się zajmowałam w zespole u Rafała. W grudniu 2020 roku otrzymałam awans na stanowisko wewnętrznego HR i teraz łączę obie te role. A doszło tego sporo, chociażby strategia HR, employee branding, procesy HR-owe. Będę prowadziła też webinar.

Czym powinien cechować się dobry IT recruiter?

Taka osoba musi być otwarta dla ludzi, nie bać się z nimi rozmawiać. Musi rozumieć, że to jest bardzo wymagająca praca, gdzie są lepsze i gorsze czasy. Ta praca ma swoje wyzwania, nie można się poddawać. Pozytywny nastrój to absolutne must-have!

Co było Twoim największym sukcesem?

Jestem dumna z tego, że zostałam wewnętrznym HR bo bardzo to lubię. Wcześniej w TeamQuest nie było takiego stanowiska, a teraz ja mam możliwość rozwijać to od zera. Fajnie widzieć, że moja praca jest potrzebna i ważna dla firmy.

Czy ta praca Ci się nie znudziła, jak sobie radzisz z rutyną?

Ja po prostu lubię tą pracę. To nie jest hobby, to praca, ale lubię pomagać ludziom i to mi sprawia przyjemność. A jak coś jest przyjemne to się przecież nie nudzi! A jeszcze ja bardzo lubię różne wyzwania. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Jakie zmiany Covid wymusił w Twojej pracy?

Z pracą zdalną bardzo dobrze sobie radziłam. W sumie jakichś gwałtownych zmian nie było, mniejsza responsywność u klientów i to tyle. Nawet lepiej się tak pracuje a obecnie możemy w TeamQuest pracować zdalnie jeśli jest taka potrzeba. Praca zdalna mnie wcale nie demotywuje.

Co powiedziałabyś osobom zastanawiającym się nad pracą w charakterze rekrutera IT w TeamQueście?

Jeśli jesteś otwarty, chcesz się w tym rozwijać i rozumiesz, że to jest dla Ciebie, poradzisz sobie. Nie opuszczaj gardy gdy pojawia się wyzwanie!

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej