Blog IT, Blog Marketing

Linus Torvalds wrócił z (przymusowego?) urlopu

Linus Torvalds wrócił z (przymusowego?) urlopu

TeamQuest 23.10.2018 r.

Miesiąc temu Torwalds, twórca jądra Linux a obecnie główny inżynier odpowiedzialny za kolejne wydania jądra, powrócił po blisko miesięcznym urlopie, który według samego Linusa, miał poświęcić na pracę nad własnym charakterem.

Linus Torvalds podczas LinuxCon 2014 (CC BY-SA 4.0) źródło: Wikipedia.org

Greg Kroah-Hartman, tymczasowy główny lider projektu rozwoju Linuksa,jednocześnie jeden z głównych programistów kernela, ogłosił w mailu do społeczności na liście LKML wraz z informacją o wydaniu nowej wersji kernela 4.19, że "przekazuje drzewo jądra" z powrotem do Torvaldsa.

"Mówiąc o rozwoju, jest jeszcze inna rzecz, która wydarzyła się w tym cyklu wydawniczym, która zakończyła się tak, że to ja piszę tą wiadomość zamiast Linusa." i dalej "Wszyscy musimy pamiętać, że każdego roku nowi ludzie wchodzą do naszej społeczności [...], chcą wnieść swój wkład w rozwój systemu operacyjnego."
"Te ostatnie miesiące były trudne dla naszej społeczności, ponieważ nasza społeczność walczy sama ze sobą, wypychając innych poza nią samą" - napisał Kroah-Hartman. "Oto mój apel do wszystkich. Zróbmy sobie dzień lub dwa, odpocznijmy, zrelaksujmy się z przyjaciółmi, dzieląc się posiłkiem, naładujmy akumulatory, a następnie wracajmy do pracy, aby pomóc w dalszym tworzeniu systemu."

Kroah-Hartman wspomniał także o swoich własnych planach:

„Osobiście zamierzam sam przyjąć moją radę. Cieszę się, że w tym tygodniu w Edynburgu spotkam się z wieloma innymi programistami, zapowiada się picie dobrej hisky i trochę wolnego czasu na czytanie e-maili, spędzę ten czas z moimi wielkimi przyjaciółmi, których pozyskałem dzięki naszej społeczności."

ZDNet poinformował, że Torwalds i Kroah-Hartman są obecnie w Szkocji na konferencji "Open Source Summit Europe". Linus na ten moment nie odniósł się do ostatnich wydarzeń.

Nie jest jasne, czy urlop Linusa będzie miał jakikolwiek wpływ na społeczność pracująca nad rozwojem Linuksa. Z nowym kodeksem postępowania i zobowiązaniem Torvaldsa do przestrzegania jego zapisów, jest bardzo duża szansa, na poprawę wizerunku i atmosfery panującej wewnątrz projektu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej