Blog IT, Blog Marketing

Jak znaleźć pierwszą pracę w IT? Porady od rekrutera

Jak znaleźć pierwszą pracę w IT? Porady od rekrutera

TeamQuest 29.07.2020 r.

Bardzo często pytają nas jak znaleźć pracę w IT, jeśli nie posiada się doświadczenia albo właśnie stawia się pierwsze kroki w tej branży. Do IT, jak i do każdej innej branży wejść bez doświadczenia nie jest łatwo i trzeba dołożyć starań, żeby dostać się chociażby na staż. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny dla wszystkich juniorów, którzy starają się o pracę.

Napisz dobre CV i przygotuj portfolio

CV programisty

Nie pisz, że twoja znajomość JavaScript jest zaawansowana, jeśli miesiąc temu skończyłeś kurs;) Popatrz adekwatnie na swoje umiejętności. Bardzo ważne jest również portfolio na GitHub. To jest najważniejsze dla juniora, bo sami rekruterzy będą zwracać na to uwagę. Postaraj się aby znalazło się tam jak najwięcej projektów i nie tylko te, które robiłeś na kursach. Musisz pamiętać, że ciekawe projekty pomogą ci wyróżnić się spośród innych kandydatów (a będzie ich dużo), dlatego warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie dobrego portfolio. Dodatkowo możesz poprosić o ocenę swojego CV w grupach dla juniorów na FB albo napisać do rekruterów na Linkedin.

Przygotuj się do wysłania CV

Nie będę tutaj pisać, że musisz szukać pracy na portalach z pracą, grupach na FB albo na Linkedin - i tak to zrobisz ;)

Chcę dać ci radę, która może i wydłuży twoje poszukiwanie pracy, ale sprawi że będzie bardziej skuteczne.

Przygotuj listę firm, które zatrudniają specjalistów IT w mieście/miastach, gdzie chcesz pracować (będzie ich naprawdę dużo). Żeby ułatwić wyszukiwanie firm, możesz wpisać na Linkedin nazwę stanowiska i znaleźć firmy, w których ludzie na takim stanowisku pracują. Po tym, jak zrobiłeś taki reaserch, zaczyna się zabawa!

PL/SQL & Oracle Forms Developer 25000 - 30000 PLN

Warszawa
Aplikuj

Senior .Net Programmer

Praca zdalna
Aplikuj

Wysłanie CV

Przy poszukiwaniu pracy najważniejsze jest to, żeby wyróżnić się wśród innych kandydatów. Na stanowiska juniora/stażysty rekruterzy dostają najwięcej życiorysów i to w ciągu KILKU dni. Może zdarzyć tak, że nie przejrzą wszystkich. Twój cel to zwrócić uwagę na swoje CV. Gdy już masz przygotowaną listę firm, analizujesz ją i zaczynasz działać. W Linkedin postaraj się znaleźć rekrutera albo Tech Leadera docelowej firmy i napisz do nich wiadomość, że szukasz pracy. Koniecznie zaznacz, co cię motywuje do pracy w ich firmie. Nie zapomnij dołączyć swojego CV :)

Warto również napisać do rekruterów z firm, do których już aplikowałeś na portalach pracy.

Kilka porad na koniec:

  1. Sprawdź strony internetowe różnych korporacji - często mają otwarty staż lub praktyki, na które nie publikują ogłoszeń na portalach pracy.
  2. Jeśli masz znajomych, którzy już pracują w IT, poproś ich, aby polecili Twoją osobę w ich firmie.
  3. Bądź pozytywnie nastawiony! Nie martw się, jeśli nie udało się znaleźć pracy za pierwszym razem.
  4. Jeśli nie udało się znaleźć pracy w swoim miejscu zamieszkania, spróbuj poszukać w innych miastach. Zawsze będziesz mógł wrócić do swojego miasta, natomiast będziesz już miał doświadczenie;)

Jestem pewna, że znajdziesz swoją wymarzoną pracę i już niedługo będę sama pisała do ciebie z ofertami pracy :)

Business Systems Sales Representative 9000 - 10000 PLN

Warszawa
Aplikuj

Marketing Manager 15000 - 20000 PLN

Łódź
Aplikuj

Mid Account Manager

Warszawa
Aplikuj

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej