Nasz Klient to jeden z największych pracodawców z branży IT.

Specjalizuje się w rejestracji usług internetowych, hostingu serwisów WWW, tworzeniu i sprzedaży sklepów internetowych, utrzymaniu kont poczty elektronicznej, sprzedaży nowoczesnego oprogramowania, reklamie internetowej.

Poszukujemy kandydata, który będzie otwarty, komunikatywny i pozytywnie nastawiony do świata IT.

Oferta pracy: Oferta pracy IT Inżynier Systemów Informatycznych Szczecin

Formy umowy: Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Opis stanowiska:

  • Rozwój i utrzymanie autorskiej platformy hostingowej i pocztowej w zespole Backendowym złożonym z developerów, architektów i testerów

Oczekiwania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w roli inżyniera systemów informatycznych
  • Biegła znajomość środowiska Linux (dystrybucje Arch, Centos, Debian)
  • Biegła znajomość protokołów sieciowych, umiejętność analizy ruchu sieciowego, bardzo dobra znajomość narzędzi tcpdump, wireshark etc.
  • Bardzo dobra znajomość instalacji i konfiguracji serwerów WWW (np. Apache, Nginx) i serwerów pocztowych (np. Postfix, Dovecat)
  • Bardzo dobra znajomość sieciowych protokołów Internetowych (HTTP, HTTPS, SMTP, POP3, IMAP, FTP, SSH etc.) włączając umiejętności instalacji konfiguracji i optymalizacji pracy serwerów świadczących usługi na tych protokołach
  • Bardzo dobra znajomość systemu DNS (instalacji i konfiguracji serwerów i klientów DNS, umiejętność analizy protokołu sieciowego DNS, znajomość składni podstawowych i zaawansowanych rekordów DNS)
  • Znajomość rabbitMQ, elasticsearch, redis
  • Bardzo dobra znajomość relacyjnych baz danych MySQL, PostgreSQL, umiejętność budowy złożonych zapytań doświadczenie w instalacji, konfiguracji, administracji i optymalizacji serwerów baz danych
  • Umiejętności zbierania danych diagnostycznych i rozwiązywania złożonych problemów z zakresu sieci komputerowych, systemów operacyjnych Linux i aplikacji
  • Znajomość systemów kontroli wersji i pracy grupowej: gitlab, bamboo, jira, znajomość narzędzi wspomagających CI/CD

Proponujemy:

  • Umowę o pracę lub współpracę B2B
  • Elastyczny czas pracy, start 6-10, 8h dziennie
  • Szkolenia, konferencje
  • Opiekę medyczną, kartę sportową, angielski
  • Kawę od Qualia Caffe, konsole, piłkarzyki
  • Dofinansowanie wakacji

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość narzędzi: OpenExchange, Saltstack, systemu monitoringu Zabbix
  • Znajomość zagadnień Linux Kernel, kompilacja sterowników
  • Znajomość platform i narzędzi wirtualizacji na platformie Linux (KVM, Xen, QEMU, LXC, Virtuozo, Docker, Kubernetes etc.)
  • Znajomość DNSSEC i PowerDNS

Dodatkowe:

  • możliwość częściowej pracy zdalnej