Praca Projektant Sieci Teleinformatycznych

Charakterystyka stanowiska

Jest to pracownik odpowiedzialny za projektowanie i implementację kompleksowych rozwiązań z zakresu sieci i systemów teleinformatycznych. Zajmuje się w szczególności konfiguracją, eksploatacją a także zabezpieczaniem routerów i urządzeń przełączających. Dodatkowo administruje sieciami teleinformatycznymi, projektuje systemy teleinformatyczne na wszystkich poziomach procesu produkcji, programuje aplikacje internetowe w językach Java i C++. Oprócz tego wykorzystuje nowoczesne środowiska programistyczne (J2EE, J2ME, .NET).

Wymagania

Kryterium koniecznym do spełnienia jest posiadanie wykształcenia wyższego informatycznego. Oprócz tego istotna jest bardzo dobra znajomość branży z zakresu sieci i systemów teleinformatycznych. Ważna jest także biegła znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem będzie na pewno umiejętność pracy w grupie, duża samodzielność i kreatywność.

Warunki pracy

Miejscem pracy jest pomieszczenie biurowe wyznaczone w siedzibie firmy. Pracownika może obejmować system ośmiogodzinny lub zmianowy. Dodatkowo jest zobowiązany niekiedy do pracy po godzinach lub w niedziele i święta.

Możliwości zatrudnienia

Oferentami są przedsiębiorstwa korzystające z informacji w formie elektronicznej, organy administracji publicznej czy przedsiębiorstwa eksploatujące systemy teleinformatyczne.

Warunki finansowe

Głównie stawki zależą od posiadanego doświadczenia a także miejsca zatrudnienia.