Praca Projektant

Charakterystyka stanowiska

Projektant w swoim zawodzie trudni się realizacją zlecanych projektów, wykorzystując posiadane umiejętności. Często współpracuje z innymi projektantami z zespołu, który został specjalnie powołany do wykonania danego przedsięwzięcia. Projektant zazwyczaj wykonuje projekt samodzielnie ale również bywa, że wykonuje tylko jego część. Określa to główny kierownik projektu, który jest jednocześnie zwierzchnikiem projektantów.

Wymagania

Na stanowisko projektanta konieczne jest posiadanie wykształcenia kierunkowego (na studiach architektonicznych). Projektant powinien posiadać doświadczenie w pracy zespołowej a także doświadczenie z zakresu obsługi fachowego oprogramowania komputerowego. Oprócz tego kandydat musi wyznaczać się wyobraźnią przestrzenną oraz wyjątkowym uzdolnieniem plastycznym. Atutem może okazać się również duża kreatywność i samodzielność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Warunki pracy

Praca wykonywana jest w siedzibie biura projektowego. Narzędziami pracy mogą być: komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem lub deska kreślarska.

Możliwości zatrudnienia

Pracę oferują różne firmy komercyjne a także instytucje publiczne.

Warunki finansowe

Wynagrodzenie przede wszystkim zależy od zdolności danego projektanta ale także posiadanego doświadczenia.