Praca Inżynier ds. Testów

Charakterystyka stanowiska

Inżynier w tym zawodzie zajmuje się badaniem danego produktu pod względem zapewnienia odpowiedniej jakości zanim zostanie dopuszczony do produkcji. Odpowiada również za zdecydowanie jaki sposób badania produktu będzie najlepszy. Do jego zadań należy głównie sporządzanie oraz przeprowadzanie pomiarów i testów a także przygotowywanie dokumentacji technicznej i wszelkich raportów. Dodatkowo współpracuje z innymi działami firmy i utrzymuje na bieżąco relacje z klientami.

Wymagania

Kryterium obowiązkowym do spełnienia jest wyższe wykształcenie techniczne. W procesie rekrutacji szanse zwiększa na pewno wykazanie doświadczenia na podobnym stanowisku lub o podobnych obowiązkach. Oprócz tego wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Po za tym kandydat powinien posiadać niezbędną wiedzę z zakresu materiałoznawstwa i pneumatyki a także z zakresu przygotowywania i przeprowadzania testów czy eksperymentów. Dodatkowym atutem będzie umiejętność pracy w grupie, umiejętność analitycznego myślenia ale także zainteresowania techniczne.

Warunki pracy

Inżynier swoje obowiązki wykonuje w siedzibie firmy w pomieszczeniu biurowym lub w wyznaczonej pracowni.

Możliwości zatrudnienia

Praca jest możliwa w różnego rodzaju produkcjach np. produkcji oprogramowania C++ czy produkcji elektronicznej.

Warunki finansowe

Wysokość zarobków jest adekwatna do posiadanych umiejętności, doświadczenia ale także miejsca zatrudnienia i prestiżu firmy.