Praca Inżynier Biomedyczny

Charakterystyka stanowiska

Jest to specjalista zajmujący się obsługą, konserwacją oraz serwisowaniem specjalistycznej technologii i aparatury elektronicznej, systemów informatycznych czy diagnostycznych. Dodatkowo może opracowywać nowe technologie i metody wykorzystywania techniki np. w rehabilitacji, diagnostyce czy leczeniu pacjentów z różnych dziedzin medycyny.

Wymagania

Najważniejszym kryterium, które musi spełnić kandydat to wyższe wykształcenie na kierunku inżynieria biomedyczna wraz z uzyskaniem późniejszej specjalizacji. Szczególną uwagę przyciąga w CV również zdobyte doświadczenie. Zawód ten wymaga ciągłego doszkalania zawodowego, brania udziału w różnych szkoleniach czy kursach specjalistycznych, dlatego też przyszły inżynier powinien wykazywać się chęcią do poszerzania swoich kompetencji. Dodatkowo powinien wykazać się dużą znajomość różnych nauk ścisłych a także zdolnościami analitycznymi.

Warunki pracy

Praca może różnić się w zakresie obowiązków w zależności od specjalizacji pracowników.

Możliwości zatrudnienia

Miejscem zatrudnienia mogą być placówki opieki medycznej ale również przedsiębiorstwa trudniące się produkcją specjalistycznej aparatury medycznej.

Warunki finansowe

Pensje ściśle uzależnione są od pełnionych obowiązków oraz miejsca zatrudnienia.