Praca Traffic Manager

Charakterystyka stanowiska

Traffic Manager w swojej pracy zajmuje się śledzeniem ruchu na stronie internetowej. Stale monitoruje przemieszczania się użytkowników, ilość odwiedzin na stronie a także popularności poszczególnych treści. Oprócz tego bada również częstotliwość występowania poszczególnych słów kluczowych, które kierują użytkowników na witrynę z wyszukiwarki internetowej. Dodatkowo taki pracownik opracowuje skrupulatnie różne statystyki i raporty, na podstawie których administratorzy strony mogą podjąć pewne modernizacje czy zmiany w jej pozycjonowaniu.

Wymagania

Kandydat ubiegający się na to stanowisko powinien mieć przynajmniej średnie wykształcenie techniczne, jednak osoby z wyższym wykształceniem informatycznym lub pokrewnym mają większe szanse na objęcie tej posady. Równie istotną kwestią dla pracodawcy jest portfolio przyszłego pracownika. Oprócz tego taka osoba powinna wykazać się zdolnościami numerycznymi, dobrą orientacją w środowisku sieciowym oraz umiejętnością analitycznego myślenia iobsługi komputera.

Warunki pracy

Praca wykonywana jest wirtualnie, jedynym narzędziem niezbędnym takiemu pracownikowi to komputer ze stałym łączem internetowym.

Możliwości zatrudnienia

Możliwość znalezienia pracy oferują głównie firmy zajmujące się tworzeniem a także zarządzaniem stron internetowych.

Warunki finansowe

Wysokość pensji adekwatna jest do posiadanych umiejętności a także ilości zleceń.