Praca Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej

Charakterystyka stanowiska

Pracownik na tym stanowisku zajmuje się tworzeniem dokumentacji technicznej. Do jego zadań należy opracowywanie wielu schematów, wykazów czy planów, które opisują budowę oraz cechy konstrukcji, produktów itp. Dodatkowo przeprowadza analizy danych technicznych opisywanych produktów. Wyszukuje usterki, ewentualne błędy a także potencjalne ataki zagrażające bezpieczeństwu użytkowników czy ubytki w funkcjonalności. Zobowiązany jest również do sporządzania raportów dotyczących swojej pracy. Oprócz tego współpracuje z projektantami i twórcami produktu.

Wymagania

Specjalista ds. Tworzenia Dokumentacji Technicznej musi posiadać wykształcenie techniczne (średnie bądź wyższe) obejmujące odpowiednią specjalizację. Jednak nie jest jednoznacznie powiedziane jakie szczegółowe wymogi są stawiane przed kandydatem, gdyż głównie zależy to od miejsca zatrudnienia a także rodzaju wykonywanych obowiązków. Na pewno atutem będzie umiejętność efektywnej pracy z innymi współpracownikami. Oprócz tego wymagane będzie znajomość obsługi komputera oraz oprogramowania wykorzystywanego w danym zakładzie pracy.

Warunki pracy

Miejsce pracy jest biuro lub gabinet, mieszczący się w siedzibie pracy. Narzędziem pracy takiego Specjalisty jest komputer.

Możliwości zatrudnienia

Ofertę pracy na tym stanowisku proponują zwykle przedsiębiorstwa produkcyjne. Mogą obejmować różne branże.

Warunki finansowe

Zarobki uzależnione są od miejsca zatrudnienia a także pełnionych obowiązków.