Praca Pozycjoner Stron Internetowych

Charakterystyka stanowiska

Pracownik na tym stanowisku odpowiada za wykonywanie wielu czynności związanych z podniesieniem pozycji danej strony internetowej w rankingu wyników jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych. Jego działanie ma na celu zmaksymalizowanie współczynników oglądalności powierzonej witryny co wiąże się ze zwiększeniem zysków firmy do której należy witryna. Zazwyczaj pozycjonowanie dotyczy stron promujących jakąś markę bądź działalność zarobkową.

Wymagania

Przyszły Pozycjoner Stron Internetowych musi mieć ukończone wyższe studia informatyczne, jest to jedno z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas rekrutacji. Pracodawcy również biorą pod uwagę w CV zdobyte doświadczenie kandydata. Ważnymi cechami, którymi powinien się wyróżniać Pozycjoner to duża kreatywność i pewna intuicja, umożliwiająca sprawne tworzenie strategii pozycjonowania danej witryny.

Warunki pracy

Praca jest zwykle długofalowa i wykonywana jest za pośrednictwem komputera. Wiąże się również z utrzymywaniem relacji z klientami.

Możliwości zatrudnienia

Głównymi oferentami w tej dziedzinie są firmy ukierunkowane na obsługę innych firm w internecie ale także firmy zajmujące się pozycjonowaniem oraz optymalizacją stron. Dodatkowym plusem jest możliwość zaistnienia na rynku jako freelancer.

Warunki finansowe

Pensje są adekwatne do zdobytego doświadczenia, stażu pracy ale także od prestiżu firmy lub w przypadku freelancerów-od ilości zleceń.

Najnowsze oferty pracy - Pozycjoner Stron Internetowych