Charakterystyka stanowiska
Pracownik zobowiązany jest do udziału w tworzeniu witryn internetowych, dbając o ich prawidłowe funkcjonowanie pod względem programistycznym. Dodatkowo opracowuje kod obowiązujący w danym języku programowania, który ma odpowiadać za budowę i funkcjonalność strony. Zwykle używa się takich technologii jak: Java, PHP, Python, Perl, ASP.NET czy Ruby on Rails. Podchodząc do takiego projektu praktycznie jest to praca nie tylko webdevelopera ale także webdesignera, copywriterów oraz administratora.
Wymagania
Przede wszystkim osoba chcąca objąć to stanowisko musi posiadać wyższe wykształcenie o kierunku informatycznym lub pokrewnym. Kolejnym kryterium, które musi spełnić kandydat na to miejsce jest zdobyte doświadczenie, poparte portfolio zrealizowanych projektów. Dodatkowo ważna jest znajomość różnych środowisk programistycznych oraz bieżących trendów
Warunki pracy
Pracownik wykonując swoje obowiązki, posługuje się wyłącznie komputerem, jest to główne narzędzie jego pracy. Oprócz tego część czasu poświęca na kontakt z klientem lub zleceniodawcą.
Możliwości zatrudnienia
Oferentami są szczególnie firmy zajmujące się świadczeniem usług klientom w internecie ale także różne instytucje czy korporacje. Plusem zawodu jest możliwość szukania zleceniodawców na własną rękę jako freelancer.
Warunki finansowe
Zarobki zależą od umiejętności programisty i jego doświadczenia ale także od miejsca zatrudnienia. Etat w firmie na średnim poziomie to 3500 zł, natomiast freelancerzy sami kształtują swoje zarobki w zależności od ilości i rodzaju zleceń.