Praca Specjalista ds. Oprogramowania

Charakterystyka stanowiska

Programista na tym stanowisku zajmuje się opracowywaniem, wdrażaniem a także zarządzaniem oprogramowaniem komputerowym na terenie sieci informatycznej danego przedsiębiorstwa. Swoją pracę rozpoczyna od przeprowadzenia analizy związanej z potrzebami firmy pod kątem systemu informatycznego. Następnie zgodnie z potrzebami instytucji, projektuje oprogramowanie. Do jego zadań należy również wdrożenie tego oprogramowania a także przeprowadzanie testów wykazujących efektywność jego działania. Dodatkowo może prowadzić szkolenia dla pracowników i udzielać wsparcia z zakresu obsługi stworzonego systemu.

Wymagania

Osoba ubiegająca się o tą posadę powinna wykazać się wykształceniem wyższym o kierunku informatycznym lub pokrewnym. Istotne dla pracodawców jest zdobyte doświadczenie danego kandydata, najlepiej w branży informatycznej z naciskiem na oprogramowania. Mile widziane będą szczególne zdolności numeryczne oraz analityczne a także interpersonalne ze względu na stały kontakt z klientami oraz innymi pracownikami. W niektórych przypadkach od kandydata wymaga się znajomości obsługi określonego sprzętu komputerowego oraz dobrej znajomości języków programowania.

Warunki pracy

Część pracy wykonywana jest w siedzibie firmy przed ekranem komputera w biurze. Jednak ze względu na potrzebę stałego kontaktu z klientami pozostały czas pracownik poświęca im na omawianie szczegółów zleceń.

Możliwości zatrudnienia

Zatrudnienie oferują przede wszystkim firmy informatyczne. Jednak wraz z rozwojem technologii z usług programistów zaczęły korzystać przedsiębiorstwa z innych obszarów działalności, korzystające właśnie ze specjalistycznych systemów oprogramowań.

Warunki finansowe

Wysokość zarobków uzależniona jest od umiejętności danego programisty, stażu pracy ale także prestiżu firmy i wielkości zlecenia.