Praca Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

Charakterystyka stanowiska

Programista na tym stanowisku zajmuje się tworzeniem i implementacją systemów w oparciu o obowiązujące wymogi formalne i techniczne. Systemy wbudowane stanowią integralną część sprzętu komputerowego zatem niezwykle ważne są kwalifikacje programisty, który je tworzy. Każdy projekt wymaga przygotowania specyfikacji a także architektury oprogramowania. Oprócz tego programista zajmuje się tworzeniem profesjonalnej dokumentacji projektowej, jednocześnie dbając o jak najlepszą jakość nowych systemów. Bywa, że zajmują się także pracą nad projektem 16-bitowych procesów micro chip.

Wymagania

Obowiązkowe jest wykazanie zdobytego doświadczenia związanego stricte z projektowaniem rozwiązań embedded. Powyższe umiejętności praktyczne powinny dotyczyć zarówno oprogramowania (np. C lub C++) jak i sprzętu komputerowego. Oprócz tego wymagana jest również zdolność obsługi programów, które mają na celu wspieranie projektowania a także urządzeń pomiarowych. Również mile widziana jest praktyka zawodowa z zakresu testowania gotowych rozwiązań na poziomie testów: integracyjnych oraz jednostkowych. Dużym atutem na tym stanowisku będzie znajomość zagadnień sieciowych typu: CAN, Ethernet czy TCP/IP. Oczywiście znajomość języka angielskiego jest podstawą w zawodzie programisty.

Warunki pracy

Programista wykonuje swoją pracę w siedzibie firmy w pomieszczeniu biurowym za pośrednictwem komputera.

Możliwości zatrudnienia

Możliwości zatrudnienia oferują głównie firmy technologiczne, które w swoim zakresie oferują różnego rodzaju usługi IT. Oprócz tego oferentami mogą stać się także przedsiębiorstwa funkcjonujące w innych działach, np. w branży logistycznej, motoryzacyjnej itp.

Warunki finansowe

Zarobki zależą od umiejętności danego programisty, kapitału firmy czy wielkości zlecenia.