Praca Programista Symbian

Charakterystyka stanowiska

Osoba na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem oraz jednoczesnym wdrażaniem aplikacji przeznaczonych na różne telefony komórkowe czy palmtopy z wykorzystaniem danego systemu operacyjnego. Programista Symbian specjalizuje się w konkretnym języku czy środowisku programistycznym, pozwalającym mu realizować określone zadania. Oprócz tego jest wykwalifikowany i posiada niezbędną praktyczną wiedzę umożliwiającą mu sprawne projektowanie i wdrażanie wszelkich rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta.

Wymagania

W procesie rekrutacyjnym najważniejszą kwestią jest posiadanie wyższego wykształcenia informatycznego. Równie istotne jest zdobyte doświadczenie z zakresu danego środowiska programistycznego (tutaj C++) lub o zbliżonych obowiązkach. Oprócz odpowiednich umiejętności kandydat powinien wykazywać się umiejętnością sprawnego współpracowania z innymi programistami. Dodatkowym atutem będzie duża kreatywność a także zdolność utrzymywania poprawnych relacji z klientami.

Warunki pracy

Miejscem pracy zazwyczaj jest biuro lub gabinet w siedzibie firmy. Praca wykonywana jest za pośrednictwem komputera, przez wiele godzin w pozycji siedzącej. Bywa, że pracodawca przewiduje możliwość pracy zdalnej.

Możliwości zatrudnienia

Znalezienie zatrudnienia możliwe jest głównie w firmach z sektora informatycznego. Dodatkowym plusem jest to, że programiści mogą pracować na własny rachunek, wyszukując zleceń samodzielnie.

Warunki finansowe

Wysokość pensji uzależniona jest od umiejętności danego pracownika ale także od wielkości i trudności zlecenia.