Praca Programista SQL

Charakterystyka stanowiska

Programista SQL na swoim stanowisku zajmuje się tworzeniem oraz modyfikacją baz danych za pomocą interpretowanego języka programistycznego SQL. Oprócz tego odpowiada za samo umieszczanie oraz pobieranie danych z bazy. Dodatkowo dba o poprawne używanie tego języka zapytań w celu zapobiegnięcia przed niechcianymi atakami.

Wymagania

Kryterium koniecznym do spełnienia jest ukończenie wyższych studiów o kierunku informatycznym lub zbliżonym. Dodatkowo często ważnym punktem w CV, dającym większe szanse na objęcie danego stanowiska jest posiadanie doświadczenia w zakresie oferowanej posady. Oczywiście kandydat musi wykazywać bardzo dobrą znajomość języka SQL a także różnych metod zamiennych. Może się okazać, że równie istotne znaczenie będzie miała praktyczna znajomość systemu bazodanowego Oracle.

Warunki pracy

Osoba na tym stanowisku zajmuje się swoimi obowiązkami zwykle w pomieszczeniu biurowym w siedzibie firmy w której jest zatrudniony. Istnieje jednak możliwość pracy zdalnej w nienormowanym czasie.

Możliwości zatrudnienia

Branżą chętnie zatrudniającą osoby na tym stanowisku jest zdecydowanie branża IT.

Warunki finansowe

Zarobki uzależnione są od zdobytego doświadczenia, umiejętności ale także prestiżu firmy. Pracownik na tym stanowisku może liczyć na dodatkowe benefity.

Najnowsze oferty pracy - Programista SQL