Praca Programista Oracle

Charakterystyka stanowiska

Programista Oracle odpowiedzialny jest za projektowanie i wdrażanie aplikacji czy programów z wykorzystaniem języka programowania lub środowiska programistycznego w którym się specjalizuje. W tym przypadku Programista Oracle posługuje się klasyczną Javą lub językiem wewnętrznym PL/SQL. Dzięki posiadanym kwalifikacjom i obszernej wiedzy jest w stanie realizować swoje zadania na poziomie w pełni zadowalającym klienta i jednocześnie spełniającym wszystkie jego oczekiwania.

Wymagania

Podstawowym wymaganiem jest posiadane przez niego wykształcenie. Najczęściej programista powinien wykazywać się wyższym wykształceniem o kierunku informatycznym lub zbliżonym do niego. Pracodawcy również zwracają uwagę na praktyczną znajomość zagadnień niezbędnych do objęcia danej posady. W tym przypadku głównie chodzi o języki programowania takie jak: Java oraz PL/SQL. Dodatkowym plusem na pewno będą pewne cechy charakteru, umożliwiające efektywną współpracę w zespole czy sprawne utrzymywanie kontaktu z klientami. Programista również powinien wykazywać się zdolnością rozwiązywania nietypowych problemów.

Warunki pracy

Jest to praca wymagająca siedzenia przez wiele godzin za biurkiem, przed ekranem komputera. Zazwyczaj w biurze lub gabinecie siedziby firmy.

Możliwości zatrudnienia

Znalezienie pracy głównie obejmuje wszelkie firmy informatyczne oferujące usługi firmom lub prywatnym klientom. Dodatkowo programiści mają możliwość szukania zleceń na własny rachunek.

Warunki finansowe

Wysokość wynagrodzenia jest adekwatna do posiadanych umiejętności, stażu pracy a także od rodzaju i wielkości zlecenia.