Praca Programista JEE

Charakterystyka stanowiska

Do obowiązków pracownika na tym stanowisku należy głównie programowanie w języku Java w oparciu o platformę programistyczną JEE (Java Enterprise Edition). Oprócz tego odpowiada za projektowanie, analizę oraz programowanie aplikacji nowej generacji a także za dbałość kodu. Dodatkowo prowadzi dokumentację wszystkich działań, sprawdza zgodność funkcjonowania systemu z jego specyfikacją techniczną oraz tworzy materiały projektowe. Programista JEE posiadający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje jest w stanie spełniać oczekiwania klientów na wysokim poziomie.

Wymagania

Najważniejszym wymaganiem jest wykazanie się wyższym wykształceniem o kierunku informatycznym. Dla pracodawcy niekiedy istotne jest zdobyte doświadczenie na podobnym stanowisku. Dodatkowo wymaga się od kandydata bardzo dobrej znajomości języka programistycznego Java, programowania obiektowego, technologii JEE (EJB, JPA, JSF) a także obeznania w środowisku bazodanowym. Dużym atutem jest także znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym sprawną pracę z dokumentacją techniczną. Warto zwrócić uwagę również na posiadane cechy personalne kandydata, które ułatwiałyby współpracę z innymi pracownikami.

Warunki pracy

Programista JEE podobnie jak inni programiści wykonuje swoją pracę w pomieszczeniu biurowym przed monitorem komputera. Objęty jest zwykle ośmiogodzinnym systemem pracy. Możliwa jest praca zdalna.

Możliwości zatrudnienia

Zatrudnienie mogą oferować firmy z branży telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Oprócz tego jak większość programistów, można pozyskiwać zlecenia na własną rękę.

Warunki finansowe

Zarobki uzależnione są od różnych czynników. Głównie znaczenie ma doświadczenie programisty ale także wielkość zlecenia lub kapitał danej firmy.