Praca Programista J2EE

Charakterystyka stanowiska

Osoba na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem aplikacji, systemów komputerowych czy programów w oparciu o J2EE czyli platformę programistyczną Java. Jest to wielowarstwowa architektura komponentów osadzonych na serwerach aplikacyjnych, obsługujących Java Enterprise. Programista specjalizujący się w danym środowisku, posiada konieczne umiejętności i wiedzę, umożliwiającą mu na programowanie zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami klienta.

Wymagania

Od programistów ubiegających się o to stanowisko oczekuje się wyższego wykształcenia o kierunku informatycznym lub pokrewnym. Równie istotnym punktem w CV jest jego doświadczenie związane z danym środowiskiem programistycznym w tym z projektowaniem, wdrażaniem a także obsługą zleconych oprogramowań. Oprócz tego plusem byłaby zdolność do pracy w zespole, sprawne rozwiązywanie problemów ale także podejmowanie nie zawsze łatwych wyzwań. Dodatkowym atutem będzie na pewno łatwość w nawiązywaniu kontaktów, która ułatwiłaby kandydatowi na efektywne relacje z klientami.

Warunki pracy

Miejscem pracy jest zwykle siedziba firmy. Jeśli przemawia za tym interes zlecenia lub nagła potrzeba, część prac może być wykonywana zdalnie. Programista na tym stanowisku pracuje za pośrednictwem komputera w pozycji siedzącej przez wiele godzin.

Możliwości zatrudnienia

Pracownik w tym zawodzie może poszukiwać zatrudnienia w firmach z danej branży lub pracować jako samodzielna jednostka.

Warunki finansowe

Zarobki różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia. Zwykle przedsiębiorstwa z lokalnego rynku mają dużo niższe stawki niż firmy międzynarodowe. Wysokość uzależnia także kwalifikacja danego pracownika ale i wielkość zlecenia.