Praca Programista Aplikacji Mobilnych

Charakterystyka stanowiska

Pracownik zatrudniony jako Programista Aplikacji Mobilnych zajmuje się głównie tworzeniem a także rozwijaniem aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacje głównie pisane są w technologii Java ME dlatego ważne jest posiadanie praktycznej wiedzy na jej temat. Dodatkowo taki Programista stwarza różne rozwiązania mobilne opierając się o różne dokumenty analityczne. Oprócz tego prowadzi też dokumentację własnego kodu. Ważne są posiadane kwalifikacje danego pracownika, które w pracy ułatwiają mu tworzenie aplikacji, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom klientów.

Wymagania

Wymaganiem stawianym przed przyszłym Programistą jest uzyskanie dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych kierunkowych (informatycznych). Równie ważne jest zdobyte doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Oprócz tego kandydat powinien wykazywać się praktyczną wiedzą na temat języków programowania a także platformy mobilnej w której będą tworzone aplikacje. Wymagane jest również sprawne posługiwanie się językiem angielskim, umiejętność pracy w zespole a także odpowiednie cechy personalne ułatwiające nawiązywanie efektywnej relacji z klientami.

Warunki pracy

Głównie miejscem pracy jest biuro lub gabinet w siedzibie firmy. Praca odbywa się w systemie ośmiogodzinnym, jednak istnieje możliwość wystąpienia konieczności pracy po godzinach. Zazwyczaj jest to praca samodzielna jednak osoba na tym stanowisku często współpracuje z innymi pracownikami w przypadkach skomplikowanych zleceń. Posadę zajmują najczęściej młodzi Programiści, którzy wykazują zdolność szybkiego przyswajania informacji, są odpowiedzialne ale także odporne na stres.

Możliwości zatrudnienia

Oferentami w tym zawodzie są głównie firmy pochodzące z branży technologii mobilnych i internetowych. Występują również oferty od przedsiębiorstw energetycznych, telekomunikacyjnych, bankowych czy administracyjnych. Dodatkowym atutem tego zawodu jest możliwość poszukiwania zleceń we własnym zakresie.

Warunki finansowe

Zarobki zależą głównie od posiadanych kwalifikacji i umiejętności a także od rodzaju zlecenia.

Najnowsze oferty pracy - Programista Aplikacji Mobilnych

Programista .Net - Senior
Praca zdalna, 2024-05-23 9000 - 17000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

React Native Developer
Łódź, 2024-05-23 18000 - 20000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

React Native Developer
Poznań, 2024-05-23 18000 - 20000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt