Stanowisko Programista Android

Praca Programista Android

Charakterystyka stanowiska

Programista Android odpowiedzialny jest za tworzenie projektów aplikacji a także za wdrażanie ich na telefony komórkowe, tablety, netbooki itp. Oprócz tego osoba na tym stanowisku specjalizuje się w konkretnym języku programowania lub środowisku programistycznym. Dodatkowo posiadając konieczne kwalifikacje i praktyczną znajomość zagadnień, może efektywnie spełniać wszelkie oczekiwania klienta. Jednocześnie zajmuje się późniejszą obsługą wdrożonego zlecenia a także modernizacją systemu. Wszelkie aplikacje dystrybuowane są przez Android Market, gdzie można znaleźć zarówno płatne jak i darmowe aplikacje.

Wymagania

Zwykle jedną z najważniejszych kwestii w trakcie rekrutacji jest posiadane przez kandydata wykształcenie. Pracodawcy wymagają głównie wykształcenia wyższego kierunkowego (informatyczne) lub spokrewnionego. Równie ważne jest to czy przyszły pracownik wykazuje się jakimś doświadczeniem gdyż jest to istotny warunek przemawiający za zatrudnieniem go. Zwykle uznawane jest doświadczenie z zakresu tworzenia projektów, wdrażania a także obsługi danego środowiska programistycznego (w tej sytuacji Java). Dodatkowymi cechami jakimi powinien się wyznaczać przyszły Programista Android to umiejętność efektywnej współpracy z innymi pracownikami, kreatywność a także zdolność radzenia sobie z różnymi problemami i wyzwaniami.

Warunki pracy

Praca odbywa się w jednostajnej pozycji przed ekranem komputera w siedzibie firmy lub zdalnie. Wymiar czasu często dostosowany jest do możliwości Programisty. Dodatkowym zobowiązaniem na tym stanowisku jest utrzymywanie kontaktu z klientami.

Możliwości zatrudnienia

Objęcie posady jest możliwe na wiele sposobów. Programista Android może szukać zatrudnienia w firmach informatycznych oferujących usługi klientom prywatnym ale także innym przedsiębiorstwom. Oprócz tego taki Programista może szukać zleceń na własną rękę.

Warunki finansowe

Wysokość pensji uzależniona jest od umiejętności danego pracownika ale także głównie od rodzaju i wielkości zlecenia.

Najnowsze oferty pracy - Programista Android

Programista Front-End React Redux Formy umowy: Umowa o pracę B2B / Kontrakt

2019-10-21

Android Developer / Programista Aplikacji Mobilnych 10000 - 15000 PLN Formy umowy: Umowa zlecenie B2B / Kontrakt

2019-10-21

Senior Programmer (C#/Unity) Formy umowy: Umowa o pracę B2B / Kontrakt

2019-10-19

iOS Developer / Programista iOS 10000 - 15000 PLN Formy umowy: Umowa zlecenie Umowa o dzieło B2B / Kontrakt

2019-10-09