Praca Informatyk

Charakterystyka stanowiska

Jest to specjalista, który zajmuje się tworzeniem, przekształcaniem a także przekazywaniem różnych danych za pośrednictwem programów komputerowych. Do jego obowiązków należy, m.in.: usuwanie usterek sprzętu czy oprogramowania w celu zapewnienia ciągłości pracy, wdrażanie nowych programów, obługa sieci komputerowej oraz jej zabezpieczenie, wszelkie aktualizacje oprogrmowań oraz administrowanie specjalistycznymi systemi informatycznymi.

Wymagania

Wymaganiem na tym stanowisku jest posiadanie wyższego wykształcenia o kierunku informatycznym. Wyróżnia się w tej dziedzinie różne specjalizacje, np.: systemy informatyczne, systemy komputerowe, inżynieria oprogramowania systemów sieciowych czy inteligentne systemy informacyjne. Ważnym aspektem jest posługiwanie się językiem angielskim w bardzo dobrym stopniu jak i posiadanie praktycznej znajomości Linuxa, Windowsa, różnych serwerów aplikacyjnych czy systemów odpowiedzialnych za archiwizację danych. Oprócz tego Informatyk powinien być osobą, która potrafi pracować pod presją czasu, być kreatywnym i dyspozycyjnym.

Warunki pracy

Miejscem pracy może być każda firma, organizacja czy przedsiębiorstwo. Zawód cechuje się indywidualnym tokiem oraz wymaga od pracownika stałego poszerzania swoich umiejętności.

Możliwości zatrudnienia

Osoba na stanowisku Informatyka może podjąć pracę w systemie ośmiogodzinnym lub w oparciu o out-sourcing, który pozwala mu na zatrudnienie w kilku miejscach jednocześnie. Dziedziny w których może szukać stanowiska to np.: Inżynieria, Konstrukcje, Technologia, Informatyka, Programowanie.

Warunki finansowe

Przedział w jakim mogą kształtować się zarobki jest bardzo szeroki. Wszystko zależy od poziomu umiejętności Informatyka, szczebla na którym jest zatrudniony ale również od pozycji zakładu pracy.

Najnowsze oferty pracy - Informatyk

Frontend Developer - React
Praca zdalna, 2024-05-20
Aplikuj dowolna

Administrator IT / Spepecjalista IT
Warszawa, 2024-05-18 8500 - 13000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt