Praca BI Developer

Charakterystyka stanowiska

Business Intelligence Developer to osoba odpowiedzialna za rozwijanie i utrzymywanie istniejących baz danych. Oprócz tego tworzy nowe narzędzia, które będą mogły posłużyć do przetwarzania i przechowywania baz. Dodatkowo projektuje i tworzy procesy ETL, które wykorzystuje się do pozyskiwania danych. Do jego zadań również należy przygotowywanie całej dokumentacji technicznej związanej z realizacją projektów. Wobec innych pracowników i użytkowników jest pewną linią wsparcia technicznego.

Wymagania

Wykształcenie wymagane na tym stanowisku to wyższe informatyczne lub techniczne. Jednak w tym przypadku bardziej istotną rolę pełni doświadczenie obejmujące pracę z serwerami baz danych SQL. Oprócz tego praktyka zawodowa powinna dotyczyć rozwoju, utrzymania i optymalizacji baz. Dodatkowo dobrze by kandydat na to stanowisko wykazywał się znajomością języka SQL, narzędzi ETL, Oracle lub języka programowania C#. Ważne jest również biegłe posługiwanie się językiem angielskim, komuniktywność, umiejętność pracy w zespole a także sumienność.

Warunki pracy

Miejscem pracy jest siedziba firmy. Praca wykonywana jest za pośrednictwem komputera i dodatkowo opiera się na stałym kontakcie z innymi pracownikami lub członkami zespołu projektowego. W związku z tym, że BI Developer na co dzień ma do czynienia z jednymi z najnowszych rozwiązań technologicznych, bywa, że jest zobowiązany do podpisania klauzuli poufności.

Możliwości zatrudnienia

Znalezienie zatrudnienia jest możliwe w wyspecjalizowanych firmach, które zajmują się tworzeniem a także obsługą systemów baz danych. Zdarza się, że większe przedsiębiorstwa we własnym zakresie tworzą tego typu rozwiązania i potrzebują specjalistów w swoich działach IT. Możliwa jest także działalność freelancerska.

Warunki finansowe

Płaca zależna jest od umiejętności, doświadczenia, wykształcenia i obejmowanego szczebla. Znaczenie również ma kapitał firmy. Możliwe jest otrzymywanie opórcz podstawowej pensji dodatkowych benefitów typu prywatna opieka społeczna, dofinansowanie zajęć sportowych czy różnego rodzaju szkolenia.

Najnowsze oferty pracy - BI Developer

React Native Developer
Poznań, 2024-05-23 18000 - 20000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

React Native Developer
Gdańsk, 2024-05-23 18000 - 20000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

React Native Developer
Praca zdalna, 2024-05-23 18000 - 20000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt