Praca Specjalista Analityk Systemu Komputerowego

Charakterystyka stanowiska

Specjalista Analityk Systemu Komputerowego zajmuje się między innymi analizą i dososowaniem procesów, które w późniejszym czasie będą podlegały informatyzacji w danej firmie, instytucji lub organizacji. Plan wdrożenia systemu informatycznego jest szczegółowo przygotowywany przez Analityka według wytycznych, które dostarcza klient. Następnie razem z programistami opracowuje oprogramowanie, które ma spełniać odpowiednie zadania. Dodatkowo Specjalista Analityk przeprowadza testy tego oprogramowania w celu sprawdzenia czy spełnia wszystkie oczekiwania, które zażyczył sobie klient. Oprócz tego odpowiada za nadzór nad samą instalacją opogramowania a po wdrożeniu kontroluje jego działanie i prowadzi prace konserwacyjne.

Wymagania

Osoba starająca się o to stanowisko powinna posiadać dyplom potwierdzający ukończenie wyższej uczelni technicznej, pożądanym kierunkiem jest informatyka ale i pokrewne. Szanse na zdobycie zatrudnienia mają również osoby, które dopiero ukończyły edukację lub te, które nie posiadają doświadczenia. Ważnym atutem jest znajomość języków programowania ale także wszelkich innych zagadnień, które są wymagane do budowy systemu komputerowego. Dodatkowym plusem, który może przydać się przy rekrutacji jest duża kreatywność, chęć pracy i zaangażowanie a także umiejętność spełniania niestandardowych potrzeb klientów.

Warunki pracy

Jest to praca wykonywana w gabinecie lub biurze firmy. Analityk głównie pracuje za pośrednictwem komputera. Na bieżąco analityk kontaktuje się z klientami a także współpracuje z programistymi i innymi członkami zespołu.

Możliwości zatrudnienia

Osoba na tym stanowisku może głównie poszukiwać zatrudnienia w firmach informatycznych, które zajmują się kompleksową obsługą firm, instytucji administracyjnych czy różnych organizacji.

Warunki finansowe

Wysokość zarobków uzależniona jest od posiadanych umiejętności, doświadczenia zawodowego, wykonywanych obowiązków a także od wielkości firmy i jej pozycji na rynku.