Praca Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Charakterystyka stanowiska

Pracownik ds. Ochrony Danych jest odpowiedzialny za zabepieczenie wszelkich danych dotyczących firmy i jej działania przed wyciekiem. Informacje te posiadają dane wszystkich zatrudnionych pracowików, klientów, różne plany biznesowe czy budżetowe. Jest to niezwykle istotne zabezpieczenie dla firmy dlatego taki pracownik musi być osobą odpowiedzialną i skrupulatną. Dodatkowo taki pracownk dba o poprawne działanie zabezpieczeń i szkoli pozostałych pracowników w zakresie wykorzystywania systemu bezpieczeństwa.

Wymagania

Kandydaci na to stanowisko powinni posiadać wyższe wykształcenie na kierunku informatycznym bądź technicznym. Oprócz tego ważne jest również osiągnięte doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku ale także praktyczna wiedza z zakresu ochrony i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Dodatkowym wymaganiem jest znajomość wszelkich specjalistycznych narzędzi wiążacych się z bezpieczeństwem systemów jak i biegłe posługiwanie się językiem angielskim, najlepiej związanym z zagadnieniami informatycznymi. Atutem w tym zawodzie jest umiejętność świetnej organizacji własnej pracy, planowania a także pracy w zespole.

Warunki pracy

Obowiązki zazwyczaj wykonuje się w biurze firmy, niekiedy jest możliwość pracy zdalnej. System czasowy pracy to osiem godzin dziennie jednak pracownik na tym stanowisku musi wykazywać się dużą dyspozycyjnością ze względu na możliwą potrzebę szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa systemów. Zawód charakteryzuje się indywidualnym tokiem pracy i jednocześnie wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji oraz doszkalania się.

Możliwości zatrudnienia

Znalezienie zatrudnienia jest możliwe w większości dużych instytucjach, koncernach, korporacjach, fimach lub zakładach przemysłowych. Z racji tego iż ochrona danych stanowi w obecnych czasach bardzo ważny aspekt gwarantujący poprawny rozwój gospodarki, osoby z branży IT nie mają problemów ze znalezieniem posady.

Warunki finansowe

Zarobki takiego pracownika wahają się w dość obszernym przedziale ze względu na brak górnej granicy płac. Wysokość ich zależy od umiejętności i doświadczenia danego kandydata ale również od rodzaju obowiązków czy pozycji firmy.

Najnowsze oferty pracy - Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Senior Rust Software Engineer
Wrocław, 2024-06-18 30000 - 40000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Senior Rust Software Engineer
Poznań, 2024-06-18 30000 - 40000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Senior Rust Software Engineer
Lublin, 2024-06-18 30000 - 40000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Senior Rust Software Engineer
Gdańsk, 2024-06-18 30000 - 40000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt