Praca Pracownik ds. Ochrony Danych

Charakterystyka stanowiska

Pracownik ds. Ochrony Danych jest odpowiedzialny za zabepieczenie wszelkich danych dotyczących firmy i jej działania przed wyciekiem. Informacje te posiadają dane wszystkich zatrudnionych pracowików, klientów, różne plany biznesowe czy budżetowe. Jest to niezwykle istotne zabezpieczenie dla firmy dlatego taki pracownik musi być osobą odpowiedzialną i skrupulatną. Dodatkowo taki pracownk dba o poprawne działanie zabezpieczeń i szkoli pozostałych pracowników w zakresie wykorzystywania systemu bezpieczeństwa.

Wymagania

Od osoby na tym stanowisku wymaga się wyższego wykształcenia kierunkowego a także posiadanie dużego doświadczenia w zawodzie. Ważnym atutem w procesie rekrutacyjnym jest wykazanie wiedzy oraz umiejętności praktycznych dotyczących ochrony danych jawnych i niejawnych a także umiejętności zarządzania danymi. Dodatkowo potrzebna jest znajomość język angielskiego, obsługi komputera a także odpowiednie cechy personalne.

Warunki pracy

Praca zazwyczaj odbywa się w biurze lub gabinecie na terenie siedziby firmy. Zwykle pracuje się w systemie ośmiogodzinnym jednak trzeba uwzględnić, że może wystąpić konieczność pracy po godzinach lub w nocy. Na danym stanowisku kandydat pracuje samodzielnie jednak pod nadzorem, jest to zdecydowanie praca umysłowa.

Możliwości zatrudnienia

Zawód Pracownika ds. Ochrony Danych jest jednym z najłatwiej osiągalnych zatrudnień ze względu na zwiększoną potrzebę bezpieczeństwa danych różnych dużych firm. Zwykle posadę na tym stanowisku oferują firmy przemysłowe, finansowe, rekrutacyjne lub medyczne.

Warunki finansowe

Wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku zależy od umiejętności kandydata, jego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. Ważnym czynnikiem jest również wielkość a także branża firmy.

Najnowsze oferty pracy - Pracownik ds. Ochrony Danych