Praca Konsultant ds. IT

Charakterystyka stanowiska

Konsultant ds. IT zobowiązany jest do badania wymagań i potrzeb klientów, udzielania rad w zakresie efektywnego korzystania z technologii informacyjnych w celu osiągania zysków biznesowych a także w zakresie rozwiązywania problemów. Oprócz tego zajmuje się planowaniem różnych aktualizacji, rozwojem systemów informatycznych czy wdrażaniem dedykowanych rozwiązań lub aplikacji bazodanowych. Dodatkowo utrzymuje kontakt z klientem na różnych platformach (telefonicznej, mailowej, osobistej).

Wymagania

Wymagane wykształcenie na to stanowisko to wykształcenie wyższe informatyczne lub techniczne. Bardzo ważne jest wykazanie szerokiej wiedzy na temat seci informatycznych, systemów operacyjnych, baz danych, różnych oprogramowań itp. Dodatkowo powinien biegle czytać dokumentację techniczną w języku angielskim. Dobrze gdyby wyróżniał się w swojej osobowości komunikatywnością, umiejetnością pracy w zespole, sumiennością w wywiązywaniu się z obowiązków a także zorientowaniem na klienta. Niekiedy atutem może być posiadanie prawa jazdy.

Warunki pracy

Praca jest wykonywana zwykle w wydzielonym gabinecie siedziby firmy lub w sali współdzielonej z innymi pracownikami. Możliwe są spotkania z klientem poza terenem zakładu pracy. Zazwyczaj obowiązuje system ośmiogodzinnej pracy, jednak zdarza się, że wymagana jest pełna dyspozycyjność od pracownika, który musi wtedy pracować w godzinach nocnych bądź w dniach wolnych od pracy.

Możliwości zatrudnienia

Największe szanse na zatrudnienie w tym zawodzie mają kandydaci w największych miastach w kraju gdzie jest więcej dużych firm, organizacji lub przedsiębiorstw. Zwykle sa to firmy z branży telekomunikacyjnej, usługowej, wdrożeniowej, badawczej lub informatycznej.

Warunki finansowe

Wysokość wynagrodzenia zależna jest od posiadanego wykształcenia, zdobytego szczebla kariery, doświadczenia w pracy o podobnym stanowisku ale i od statusu kapitałowego firmy. Takiemu pracownikowi mogą przysługiwać dodatki w postaci telefonu komórkowego, laptopa lub prywatnej opieki medycznej.

Najnowsze oferty pracy - Konsultant ds. IT

Starszy konsultant SAP BASIS
Warszawa, 2020-07-07
Umowa o pracę B2B / Kontrakt
SAP

HeadHunter - Rekruter 360
Warszawa, 2020-07-07
Umowa zlecenie B2B / Kontrakt

Konsultant/Analityk Microsoft Dynamics CRM
Warszawa, 2020-07-07
Umowa o pracę B2B / Kontrakt
crm

Konsultant wdrożeniowy systemu ENOVA
Warszawa, 2020-07-06
Umowa o pracę B2B / Kontrakt