Praca Asystent działu IT

Charakterystyka stanowiska

Osoba, której zadaniem jest udzielanie na bieżąco pomocy i wsparcia pracownikom działu IT danego zakładu pracy. Do jego obowiązków może należeć umawianie spotkań z klientami, przygotowywanie faktur czy wykonywanie wielu innych, prostych prac biurowych i administracyjnych. Stanowisko często jest wykorzystywane w ramach staży i praktyk.

Wymagania

Wymogiem stawianym przed Asystentem IT jest głównie wykształcenie, które powinno opierać się na profilu technicznym, zdobytym poprzez ukończenie szkoły średniej bądź wyższej na kierunku informatyka lub pokrewnym. Dodatkowymi atutami to znajomość pewnych rozwiązań informatycznych czy nowych technologii a także mile widziane jest zainteresowanie tematem. Oprócz tego wymagana jest umiejętność sprawnej obsługi komputera.

Warunki pracy

Wykonywana praca Asystenta IT głównie koncentruje się na czynnościach o charakterze biurowym oraz administracyjnym.

Możliwości zatrudnienia

Osoba ubiegająca się na dane stanowisko może być zatrudniona praktycznie we wszystkich firmach lub przedsiębiorstwach gdzie został wyodrębniony dział IT.

Warunki finansowe

Zarobki bardzo często są znikome lub ich brak ze względu na obsadzenie stanowiska w ramach bezpłatnych lub płatnych praktyk i staży.

Najnowsze oferty pracy - Asystent działu IT

Administrator IT - Wirtualizacja i Konteneryzacja
Katowice, 2024-05-22 12000 - 15000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt