Praca Analityk Danych

Charakterystyka stanowiska

Analityk Danych jest odpowiedzialny za wiele ważnych zadań, jednym z nich jest gromadzenie i analizowanie danych, które w kolejnym etapie wykorzystywane są do doskonalenia pewnych strategii biznesowych czy planów marketingowych. Wszelkie analizy służą zdecydowanej poprawie sytuacji finansowych danej firmy. Dodatkowo Analityk ocenia realne ryzyko by określić ryzyko i szanse wynikające z podjęcia pewnych działań. Może również usuwać błędy krytyczne i przeprowadzać badania i analizy finansowe.

Wymagania

Stanowisko Analityka Danych wymaga potwierdzenia swoich umiejętności w zakresie matematycznym, informatycznym oraz ekonomicznym w tym wykształcenie wyższe oraz posiadanie doświadczenia na podobnym stanowisku. Przy wyborze kandydata ważnym aspektem jest również biegła znajomość języka angielskiego oraz bardzo dobra znajomość pakietów data mining (Weka, R. Statistica) a także systemów relacyjnych baz danych. Analityk Danych powinien też cechować się dobrą organizacją, rzetelnością, skrupulatnością oraz umiejętnością pracy w zespole.

Warunki pracy

Miejscem pracy jest zwykle biuro umieszczone w siedzibie zakładu pracy, istnieje jednak możliwość wykonywania tej pracy zdalnie. Praca opiera się na ośmiogodzinnym systemie oraz umowie o pracę (pojawiają się też inne formy umów). Analityk Danych może świadczyć usługi zakładając własną firmę. Natomiast zatrudniony w dużych firmach przysługują mu różne dodatki.

Możliwości zatrudnienia

Zawód Analityka Danych nabiera na popularności ze względu na chęć poszerzania swoich działalności i zysków przez firmy. Stanowiska zostają obsadzane we wszystkich dziedzinach gospodarki. Możliwości rozwoju kariery są nieograniczone gdyż analiza może odnaleźć swoje zapotrzebowanie w co raz to nowszych sektorach np. w polityce.

Warunki finansowe

Na wysokość wynagrodzenia wpływają umiejętności analityka, jego doświadczenie zawodowe ale także rodzaj branży w której został zatrudniony oraz kapitał zakładu pracy.

Najnowsze oferty pracy - Analityk Danych

Analityk ds. Jakości Danych
Warszawa, 2023-05-27 12000 - 16000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę
SQL

Konsultant Qlik Sense
Bydgoszcz, 2023-05-27 15000 - 25000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę Umowa zlecenie B2B / Kontrakt

Konsultant Qlik Sense
Kraków, 2023-05-27 15000 - 25000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę Umowa zlecenie B2B / Kontrakt

Konsultant Qlik Sense
Białystok, 2023-05-27 15000 - 25000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę Umowa zlecenie B2B / Kontrakt

Konsultant Qlik Sense
Łódź, 2023-05-27 15000 - 25000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę Umowa zlecenie B2B / Kontrakt