Praca Analityk Danych

Charakterystyka stanowiska

Analityk Danych jest odpowiedzialny za wiele ważnych zadań, jednym z nich jest gromadzenie i analizowanie danych, które w kolejnym etapie wykorzystywane są do doskonalenia pewnych strategii biznesowych czy planów marketingowych. Wszelkie analizy służą zdecydowanej poprawie sytuacji finansowych danej firmy. Dodatkowo Analityk ocenia realne ryzyko by określić ryzyko i szanse wynikające z podjęcia pewnych działań. Może również usuwać błędy krytyczne i przeprowadzać badania i analizy finansowe.

Wymagania

Stanowisko Analityka Danych wymaga potwierdzenia swoich umiejętności w zakresie matematycznym, informatycznym oraz ekonomicznym w tym wykształcenie wyższe oraz posiadanie doświadczenia na podobnym stanowisku. Przy wyborze kandydata ważnym aspektem jest również biegła znajomość języka angielskiego oraz bardzo dobra znajomość pakietów data mining (Weka, R. Statistica) a także systemów relacyjnych baz danych. Analityk Danych powinien też cechować się dobrą organizacją, rzetelnością, skrupulatnością oraz umiejętnością pracy w zespole.

Warunki pracy

Miejscem pracy jest zwykle biuro umieszczone w siedzibie zakładu pracy, istnieje jednak możliwość wykonywania tej pracy zdalnie. Praca opiera się na ośmiogodzinnym systemie oraz umowie o pracę (pojawiają się też inne formy umów). Analityk Danych może świadczyć usługi zakładając własną firmę. Natomiast zatrudniony w dużych firmach przysługują mu różne dodatki.

Możliwości zatrudnienia

Zawód Analityka Danych nabiera na popularności ze względu na chęć poszerzania swoich działalności i zysków przez firmy. Stanowiska zostają obsadzane we wszystkich dziedzinach gospodarki. Możliwości rozwoju kariery są nieograniczone gdyż analiza może odnaleźć swoje zapotrzebowanie w co raz to nowszych sektorach np. w polityce.

Warunki finansowe

Na wysokość wynagrodzenia wpływają umiejętności analityka, jego doświadczenie zawodowe ale także rodzaj branży w której został zatrudniony oraz kapitał zakładu pracy.

Najnowsze oferty pracy - Analityk Danych

Analityk biznesowo-systemowy
Bielsko-Biała, 2024-05-24 12000 - 18000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

Analityk biznesowo-systemowy
Bażanowice, 2024-05-24 12000 - 18000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

Analityk biznesowo-systemowy
Szczecin, 2024-05-24 12000 - 18000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

Analityk biznesowo-systemowy
Praca zdalna, 2024-05-24 12000 - 18000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt

Analityk biznesowo-systemowy
Berlin, 2024-05-24 12000 - 18000 PLN
Aplikuj B2B / Kontrakt