Praca Administrator UNIX

Charakterystyka stanowiska

Jest to pracownik zajmujący się bezpośrednio administrowaniem systemu UNIX. Do jego obowiązków należy oprócz rozwiązywania problemów sieci i wszelkich aplikacji systemowych również zapewnianiem prawidłowego funkcjonowania serwerów i usług systemowych. Dodatkowo instaluje i konfiguruje nowe oprogramowania oraz wdraża wszelkie zmiany.

Wymagania

Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się wyższym wykształceniem informatycznym. Ważnym aspektem jest znajomość zagadnień z zakresu systemów UNIX. Wymaganiem, które również ma duże znaczenie w wyborze takiego pracownika jest jego doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku a także jego dobra znajomość języka angielskiego.

Warunki pracy

Miejscem pracy zwykle jest biuro lub gabinet. Od czasu do czasu pracownik może być delegowany na służbowe konferencje lub seminaria. System czasowy pracy obejmuje zazwyczaj 40 godzin w tygodniu. W przypadku konieczności naprawy systemu lub dopracowania projektu, pracownik jest zobowiązany pracować w weekendy.

Możliwości zatrudnienia

Administrator UNIX ma możliwość znalezienia zatrudnienia w następujących branżach: Informatyka/Administracja, Informatyka/Programowanie, Instalacja/Utrzymanie/Serwis, Inżynieria/Konstrukcje/Technologia, Telekomunikacja, Informatyka/Telekomunikacja.

Warunki finansowe

Zarobki plasują się ze względu na wykształcenie kandydata, doświadczenie jakie zdobył do tej pory oraz pozycję firmy.