Praca Administrator Systemu

Charakterystyka stanowiska

Administrator Systemu zobowiązany jest do kontroli funkcjonowania systemów wspomagających zarządzanie daną firma. Jest to informatyk, który dba o bezpieczeństwo wszelkich zasobów użytkowników a także zasobów systemowych. Dodatkowo pomaga użytkownikom systemu wdrożyć się w jego działanie czyli zapewnia pełne wsparcie całej infrastruktury IT.

Wymagania

Wymagane jest wykształcenie wyższe informatyczne lub wykształcenie wyższe o kierunku spokrewnionym. Ważnym atutem takiego pracownika jest jego doświadczenie w pracy z systemami Windows, Novell, Linux, znajomość języków skryptowych: bash, python, awk a także znajomość z zakresu protokołów sieciowych (TCP/IP, HTTP, FTP, SMTP, SSL, itp.). Dodatkowo istotna jest wiedza na temat baz typu MySQL, Postgres, Oracle lub posiadanie certyfikatów: MCP, MCSA, MCSE, CCNA, CCSA. Dobrze gdyby taki administrator cechował się również umiejętnością logicznego rozwiązywania usterek, bezproblemowym działaniem pod presją czasu a także kreatywnością. Dużym atutem jest również dobra znajomość języka angielskiego oraz efektowna praca w zespole.

Warunki pracy

Miejscem pracy administratora systemu może być każda firma czy przedsiębiorstwo. Praca charakteryzuje się indywidualnym trybem oraz wymogiem ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji przez pracownika, zgodnie ze zmianami na rynku informatycznym.

Możliwości zatrudnienia

Praca może może odbywać się w systemie ośmiogodzinnym lub na zasadzie out-sourcingu, która pozwala na zatrudnienie jednego administratora w kilku miejscach pracy jednocześnie.

Warunki finansowe

Wysokość zarobków takiego pracownika uwarunkowana jest jego wykształceniem, zdobytym doświadczeniem a także prestiżem firmy w której jest zatrudniony.

Najnowsze oferty pracy - Administrator Systemu

Administrator IT - Wirtualizacja i Konteneryzacja
Katowice, 2024-05-23 12000 - 15000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Administrator IT / Spepecjalista IT
Warszawa, 2024-05-23 8500 - 13000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Administrator IT - obszar kontenerów i wirtualizacji
Katowice, 2024-05-23
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt