Praca Administrator systemów informatycznych

Charakterystyka stanowiska

Pracownik na tym stanowisku dba o poprawne funkcjonowanie, konserwację i wdrażanie nowszych technicznych zabezpieczeń systemu informatycznego. Oprócz tego odpowiada również za migrację danych, sprawność urządzeń i ich konserwację a także za masowe integrowanie.

Wymagania

Od osoby na tym stanowisku wymaga się przede wszystkim wykształcenia wyższego o kierunku informatycznym lub pokrewnym. Ważna jest znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym a także posiadanie pewnego doświadczenia w pracy z systemami Linux, Windows, AIX oraz serwerami aplikacyjnymi JBOSS, OAS, WebSphere lub tymi do archiwizacji danych Backup, ARCserve czy Yosemite. Oprócz tego potrzebna jest umiejętność tworzenia aplikacji przy użyciu takich języków programowania jak: PHP czy XHTML. Dodatkowymi cechami jakimi powinien wyróżniać się kandydat na powyższe stanowisko to zdolność pracy pod presją czasu, umiejętność szybkiego przyswajania nowości, kreatywność a także chęć poznawania nowych rozwiązań technologii IT.

Warunki pracy

Miejscem pracy administratora systemów informatycznych może być każde biuro przedsiębiorstw lub dużych firm. Administrator musi w pełni wykorzystywać swoją dyspozycyjność i reagować na każde zgłoszenia. Praca zdecydowanie utrzymuje charakter indywidualny i wymaga ciągłego dokształcania się.

Możliwości zatrudnienia

Praca na stanowisku administratora systemów informatycznych opiera się na systemie pracy ośmiogodzinnej lub na zasadzie out-sourcingu, który pozwala na pracę jednej osoby w kilku zakładach. Branże w których takie stanowisko może znaleźć miejsce to np. Informatyka/ Administracja, Inżynieria/ Konstrukcje/ Technologia lub Informatyka/ Programowanie.

Warunki finansowe

Kwestia wysokości zarobków zależy od umiejętności danego pracownika, jego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku ale także od kapitału zakładu pracy.

Najnowsze oferty pracy - Administrator systemów informatycznych

Administrator IT - Wirtualizacja i Konteneryzacja
Katowice, 2024-04-15 12000 - 15000 PLN
Aplikuj Umowa o pracę B2B / Kontrakt