Praca Administrator serwerów

Charakterystyka stanowiska

"Administrator Serwerów odpowiedzialny jest głównie za obsługę i utrzymanie serwerów. Serwery to specjalne ""komputery"" na których przechowywane są wszelkie zasoby np. stron internetowych. Do jego obowiązków należy również dbanie o bezpieczeństwo systemów informatycznych, administracja serwerami, analiza wydajności, współrealizowanie procesów rozwojowych serwerów a także przygotowywanie wszelkich raportów i analiz powiązanych z eksploatacją, rozwojem i budową serwerów. "

Wymagania

Administrator Serwerów musi posiadać wykształcenie wyższe informatyczne lub techniczne, dopuszczalne jest również wykształcenie średnie informatyczne. Istotna jest zaawansowana znajomość z zakresu serwerów IT, sieci lan, baz danych i SQL a także umiejętność zarządzania systemami linux, unix i windows. Administrator powinien znać język angielski oraz obsługę sprzętu komputerowego w stopniu bardzo dobrym. Może okazać się przydatne posiadane doświadczenia na danym stanowisku lub pokrewnym a także cechowanie się analitycznym myśleniem, sumiennością, dyspozycyjnością oraz umiejętnością pracy pod presją czasu.

Warunki pracy

Miejscem pracy może być biuro, gabinet, firma. Praca odbywa się w trybie siedzącym, przed ekranem komputera. Jest to zawód, który ciągle się rozwija zatem wymaga od pracownika stałego śledzenia nowinek i zmian na rynku informatycznym. Osoba na tym stanowisku ma dostęp do szkoleń, konferencji a także ma możliwość awansowania.

Możliwości zatrudnienia

Administrator Serwerów może pracować we wszystkich firmach i instytucjach administracyjnych w branży : Informatyka, Administracja.

Warunki finansowe

Zarobki administratora serwerów pomimo swojego unikatowego charakteru i wciąż rosnących potrzeb na tego typu pracowników rozbijają się w dość szeroki przedział. Wysokość zależy głównie od wykształcenia, umiejętności, doświadczenia kandydata oraz prestiżu firmy.

Najnowsze oferty pracy - Administrator serwerów