Praca administrator Windows ME

Windows ME (Millenium Edition) to hybrydowy system operacyjny, który został wypuszczony na rynek w drugiej połowie 2000 roku przez firmę Microsoft.

Jest to kontynuacja systemów Windows 95 oraz Windows 98 jako 16-to i 32-bitowy system, wyposażony w GUI (graficzny interfejs użytkownika). Dokonano w nim wiele zmian w stosunku do poprzedników. Między innymi ukryto dostęp w trybie rzeczywistym do DOS-u, zaopatrzono system w mechanizm SSDP (Universal Plug and Play) a także w program Windows Update (służący do instalowania aktualizacji) ,który dodatkowo był wyposażony w funkcję Automatycznej aktualizacji. W systemie pojawił się również program Internet Explorer i Outlook Express 5.5 a także rozbudowany pakiet Windows Media. W jego skład wchodził program Windows Media Player 7, Windows DVD Player oraz Windows Movie Maker. Oprócz tego poprawiono i jednocześnie rozszerzono obsługę aparatów fotograficznych i skanerów. Od tej pory można było swobodnie pobierać i zapisywać obrazy, które domyślnie był zapisywane przez system w odpowiednim folderze. Natomiast sama obsługa aparatów, możliwa była dzięki sterownikom takim jak WIA (Windows Image Acquisition a następnie za pomocą specjalnego mechanizmu PTP (Picture Transfer Protocol). Oprócz tego Windows Me wyposażony był w dodatkowy Kreator pobierania zdjęć czy program Kodak Imaging, pełniący funkcję odpowiedzialną za obróbkę zdjęć, wprawdzie była to uboga wersja jednak wystarczała na podstawowe potrzeby użytkowników. Ciekawym elementem, który również został wprowadzony to interfejs okienek z zapytaniem „Co chcesz zrobić?”. Warto również wspomnieć, że Eksplorator Windows nowego systemu umożliwiał opcję kompresowania plików (Foldery skompresowane) a sam Windows został wyposażony w mechanizm zarządzania energią. Dodatkowo był pierwszym systemem, który posiadał możliwość Przywracania systemu co umożliwiało odtworzenie systemu do poprzedniego stanu. Jedynym faktem z którego użytkownicy nie byli zadowoleni to ograniczenie obsługi ich osobistych kont a także brak jakichkolwiek grup skierowanych właśnie do użytkowników.

Windows Me w 2006 roku oficjalnie utracił techniczne wsparcie od Microsoftu, co wiązało się z zaprzestaniem pojawiania się kolejnych aktualizacji. Jednocześnie był to ostatni system operacyjny z rodziny Windows 9x, który nie posiada bezpośredniego następcy z tej architektury.

Najnowsze oferty pracy - Windows ME