Praca administrator Windows 98

To system operacyjny występujący w 16-to lub 32-bitowej wersji. Twórcą jego jest firma Microsoft, która wprowadziła go na rynek w 1998 roku.

Mimo że Windows 98 w dużym stopniu opiera się o rozwiązania wykorzystane w Windows 95, zaskakuje pewnymi nowościami. Wprawdzie ma praktycznie taki sam interfejs użytkownika jednak przyglądając się bliżej da się zauważyć znaczące zmiany ułatwiające pracę. Windows 98 został wyposażony w różne mechanizmy zapewniające większą wydajność jak i niezawodność, w tym wielozadaniowość z wywłaszczeniem jak i wielowątkowość. Dodatkowo posiada poprawioną bądź dodaną obsługę złącza AGP (Akcelerator Graphics Port, jest to gniazdo Intela służące do szybkiego przesyłania danych pomiędzy kartą graficzną a procesorem), standard USB (umożliwia łatwiejsze podłączenie na przykład klawiatury, myszki czy innych urządzeń peryferyjnych) oraz obsługa MMX (MultiMedia eXtensions, który jest dodatkowym zestawem instrukcji, zaprojektowany do szybszej pracy z aplikacjami multimedialnymi). Oprócz tego obsługuje pliki obejmujące VFAT, CDFS a także został wyposażony w możliwość obsługi wielu monitorów czy WebTV (która umożliwia między innymi ściąganie programów telewizyjnych poszczególnych stacji). Warto dodać, że pracą jego urządzeń sterują 32-bitowe sterowniki w których są wbudowane mechanizmy służące do optymalnego wykorzystywania pamięci. Podobnie jądro systemu jest również 32-bitowe w którym natomiast zostały wbudowane mechanizmy odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią komputera a także wykonywanymi procesami. Dodatkowym elementem jest większe zintegrowanie przeglądarki Internet Explorer z interfejsem użytkowników (Active Desktop). Również istotną cechą pod względem wielozadaniowych systemów operacyjnych jest jego odporność na niepoprawnie działające aplikacje, dzięki temu, że system potrafi obronić się zabezpieczeniem przez błędnie działający program. Warto wspomnieć, że dla Windowsa 98 po raz pierwszy Microsoft udostępnił możliwość darmowej usługi, służącej do aktualizacji systemu (Windows Update).

Następcą Windows 98 była jego druga wersja Windows 98 SE, natomiast jego obecna wersja to 4.10.2222A. Ostateczny termin zakończenia wsparcia i wydawania jakichkolwiek aktualizacji uplasował się na rok 2006.

Najnowsze oferty pracy - Windows 98