Dla naszego Klienta, dużej międzynarodowej firmy, posiadającej odziały w całej Europie szukamy osoby na stanowisko:

Oferta pracy: Praca programista Architekt rozwiązań IT Warszawa

Formy umowy: Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Zakres obowiązków:

  • Analiza i budowa architektury nowych rozwiązań pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejącą infrastrukturą lokalną oraz centralną
  • Współpraca z Analitykami Biznesowymi, Kierownikami Projektów przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
  • Współpraca z zespołami odpowiedzialnymi za inne komponenty infrastruktury informatycznej w celu zapewnienia spójności rozwiązań
  • Współpraca z jednostkami technologicznymi nad szczegółami implementacyjnymi
  • Współpraca z jednostkami biznesowymi i technologicznymi w zakresie planowanych i wdrażanych usług, rozwiązań technologicznych oraz dostępnych na rynku rozwiązań, wspierających cele biznesowe
  • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi.
  • Utrzymywanie repozytorium architektonicznego oraz dokumentacji
  • Analiza zmian w systemach IT oraz ocena pod względem architektonicznym
  • Projektowanie interfejsów i usług pomiędzy różnymi systemami/modułami głównie w oparciu o architekturę SOA/Microservices z wykorzystaniem usług SOAP oraz REST
  • Tworzenie projektów technicznych i nadzór nad wdrożeniem rozwiązań integracyjnych
  • Opracowywanie wizji docelowej w zakresie integracji
  • Opracowywanie rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa
  • Kompleksowy nadzór nad architekturą bezpieczeństwa projektowanych rozwiązań
  • Utrzymanie oraz aktualizacja repozytorium architektonicznego

Wymagania:

  • Doświadczenie min. 1-2 lata w obszarze architektury rozwiązań /projektowania systemów
  • Znajomość rozwiązań technologicznych oraz typów" systemów: ESB, API Management, CRM, CMS, WMS
  • Zaawansowana znajomość rozwiązań bazodanowych: SQL Server, PostgreSQL, MSQL
  • Znajomość zagadnień związanych z rozwiązaniami chmurowymi oraz projektowaniem rozwiązań chmurowych
  • Co najmniej średnio-zaawansowana znajomości języka SQL/PLSQL
  • Zaawansowana znajomości sposobów opisu architektonicznego/modelowania systemów typu UML/Archimate i inne
  • Biegła znajomość narzędzi do modelowania architektury rozwiązań typu Visual Paradigm, Sparx / Enterprise Architect
  • Zaawansowana znajomość zagadnień bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych (chmury publiczne, prywatne, współdzielone, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo sieci komputerowych, bezpieczeństwo systemów Linux, , bezpieczeństwo systemów Windows
  • Znajomość standardów ISO/IEC2700x
  • Znajomość CIS, NIST, mile widziane COBIT
  • Doświadczenie w realizacji audytów bezpieczeństwa oraz testów penetracyjnych
  • Doświadczenie w rozwoju narzędzi w zakresie cyberbezpieczeństwa

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Bogaty pakiet benefitów oraz ubezpieczeń
  • Pracę w międzynarodowym środowisku

Mile widziane:

  • Znajomość obszarów analityki danych (BI)
  • Certyfikacja TOGAF lub innej metodyki wdrażania architektury korporacyjnej
  • Znajomość BPMN
  • Znajomość ITIL
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami wspierającymi proces wytwórczy metodą DevOps
  • Certyfikacje z zakresu bezpieczeństwa IT i architektury IT