2017-05-26 21:17

Dla naszego Klienta, jednej z największych firm medialnych w Polsce, szukamy osoby na stanowisko:

Oferta pracy: Oferta pracy IT Szef Zespołu Aplikacji i Baz DanychWarszawa

Zakres obowiązków:

W obszarze Zarządzania Wydaniami (Release management):

  • Zarządzanie (w tym publikacja i uzgadnianiem we współpracy z "change mgmt') procesem i kalendarzem wydań (cyklem releasowym), oraz zależnościami między wydaniami
  • Zapewnienie komunikacji pomiędzy interesariuszami wydania
  • Zapewnienie współpracy i synchronizacji prac pomiędzy zespołami architektury, projektowymi, testami i utrzymaniowymi
  • Opracowywanie planów i nadzór nad procesem realizacji wydań zintegrowanych (z zakresem obejmującym zmiany biznesowe w aplikacjach, implementacje zmian wynikających z realizacji wymagań bezpieczeństwa, a także zmiany w infrastrukturze IT)
  • Opracowywanie wpływu na działające usługi, planu jakości dla wydania, zarządzanie ryzykiem w wydaniu
  • Kontrola statusów na JIRA, weryfikacja wykonania testów
  • Współudział w przygotowaniu środowisk testowych/developerskich
  • Czynny udział w pracach Rady ds. Zmian Biznesowych

W obszarze Testów:

  • Rozwój i wdrażanie strategii testów oprogramowania
  • Definiowanie i planowanie zadań oraz nadzór nad ich realizacją w obszarze testów
  • Prowadzenie zespołu przygotowującego i wykonującego testy oprogramowania
  • Automatyzacja procesu testowania
  • Analiza i planowanie testów
  • Tworzenie środowiska do automatyzacji testów
  • Weryfikacja zgodności wytwarzanego oprogramowania z założeniami projektowymi
  • Zapewnienie dokumentacji prowadzonych testów

W obszarze Wsparcia aplikacji i baz danych:

  • Organizowanie i nadzorowanie pracy zespołu utrzymania aplikacji i baz danych, w zakresie:
    • monitorowania aplikacji i usług IT pod kątem wydajności, dostępności i bezpieczeństwa oraz analiza i obsługa incydentów i problemów,
    • zapewnienia, właściwego poziomu świadczenia usług IT w obszarze aplikacji,
    • administrowania aplikacjami biznesowymi, w tym: analiza trendów wydajnościowych i dostępności, analiza i optymalizacja procesów i usług związanych z aplikacjami oraz automatyzacja procesów administracyjnych i monitoringowych,
    • tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych,
    • zarządzania zabezpieczeniami i dostępem,
    • zapewnienia fachowego doradztwa użytkownikom (klienci zewnętrzni i wewnętrzni),
    • wsparcia administratorów systemów, sieci, baz danych i aplikacji w diagnozowaniu problemów oraz incydentów,
    • zarządzania konfiguracją i zapewnienia jej zgodności ze standardami,
    • tworzenia i aktualizowania dokumentacji funkcjonalnej i technicznej,
    • kontrolowania zgodności procedur bezpieczeństwa ze stanem faktycznym,
    • opracowywania i opiniowania projektów wewnętrznych, udział w zespołach projektowych, modyfikacjach i testach rozwiązań informatycznych,
  • Opracowywanie, aktualizowanie procesów i procedur związanych z architekturą operacyjną IT,
  • Współpraca oraz opieka nad realizacją usług realizowanych przez zewnętrznych dostawców,
  • Wdrażanie regulacji wewnętrznych optymalizujących procesy związane z celami jednostki.

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w zarządzaniu co najmniej 10 osobowym zespołem
  • Wyższe wykształcenie o profilu informatycznym
  • Doświadczenie w obszarze zarządzania analizą, projektowaniem i programowaniem systemów IT
  • Umiejętności (doświadczenie) w zarządzaniu procesem projektowym w zintegrowanym środowisku IT
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy w zespole
  • Komunikatywność, dobra organizacja czasu pracy, dyspozycyjność
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość narzędzi JIRA/Confluence
  • Praktyczna znajomość najlepszych praktyk ITIL (RELEASE/CHANGE/SACM MGMT)
  • Praktyczna znajomość metodyk projektowych (Agile/Prince2)
  • ISTQB Test Management Certification
  • Znajomość obszaru bezpieczeństwa rozwiązań ITity
  • Znajomość metodyk tworzenia oprogramowania i prowadzenia testów oprogramowania

Firma oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w największej prywatnej grupie medialnej w Polsce
  • Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez profesjonalne szkolenia

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość modeli TOGAF i COBIT