"Można świadczyć usługi IT lepiej i efektywniej" to mantra łódzkiego Software House'u cechującego się elastycznością w doborze technologii do projektu oraz koncepcjami daleko wychodzącymi poza samą technologię.

Oferta pracy: Oferta pracy IT Administrator Linux Łódź

Formy umowy: B2B / Kontrakt

Opis stanowiska:

  • Administracja systemami Linux preferowany Debian/Ubuntu,
  • Tworzenie i rozwój skryptów instalacyjnych w oparciu o Ansible
  • Rozwój skryptów automatyzujących codzienne zadania (Bash/Python/Ruby on Rails)
  • Monitoring i analiza skalowalności zarówno systemów jak i aplikacji
  • Praca nad utrzymaniem systemów wysokiej dostępności i dużych obciążeń (rozwiązania chmurowe)
  • Trzecia linia wsparcia przy rozwiązywanie zdarzeń systemowych zarówno w dla systemów wewnętrznych jak i anglojęzycznych Klientów (systemowo i sprzętowo)
  • Zarządzanie dokumentacją używanego oprogramowania

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w utrzymaniu i rozwoju usług serwerowych (nginx, RabbitMQ, MongoDB, Postgres)
  • Bardzo dobra znajomość jednej z dystrybucji Linuksa - Centos/RedHat * Debian/Ubuntu na poziomie administracyjnym
  • Doświadczenie w pisaniu skryptów Bash automatyzujących codzienną pracę
  • Doświadczenie w utrzymaniu i tworzeniu nowych reguł instalacyjnych przy wykorzystaniu jednej z technologii Ansible (preferowany) lub Puppet/Chef
  • Chęć dzielenia się wiedzą na temat rozwiązań open-source
  • Zdyscyplinowanie, pewność siebie, elastyczność i postawa "can do"
  • Dobre umiejętności komunikacyjne
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie komunikacji z Klientem anglojęzycznym

Oferujemy:

  • Wybór laptopa wg swoich preferencji (superszybki laptop z dużą ilością RAMu)
  • Monitory 4K
  • Karta sportowa
  • Częste wyjścia firmowe
  • Bilety na konferencje branżowe na całym świecie
  • Wsparcie w byciu prelegentem na najważniejszych wydarzeniach w świecie IT
  • Możliwość okazjonalnej pracy zdalnej
  • Parking rowerowy
  • Bezpłatny parking strzeżony pod biurem
  • Współpraca z największymi dostawcami contentu na świecie

a ponadto:

  • Slack do komunikacji, JIRA do zarządzania projektami, wewnętrzny portal z wiedzą

Mile widziane:

  • Znajomość Ruby on Rails
  • Znajomość passenger
  • Doświadczenie w utrzymaniu i wdrażaniu rozwiązań stworzonych na bazie (Ruby on Rails)
  • Znajomość jednego z języków skryptowych - Python/Ruby

Inne informacje:

  • Komunikujemy się przez Slack'a
  • Korzystamy z wewnętrznej platformy do przekazywania wiedzy
  • Prowadzimy regularne tzw. Goody-Meetings, czyli wewnętrzne spotkania do dzielenia się wiedzą
  • Firma obecnie zatrudnia 20 osób pracujących w przytulnym open space