Dla naszego klienta, który jest wielonarodową siecią profesjonalnych usług z siedzibą w Londynie - Wielka Brytania. Jest to jedna z największych profesjonalnych firm usługowych na świecie. Poszukujemy profesjonalistów, którzy dołączą do zespołu wsparcia globalnych systemów biznesowych w biurze w Gdańsku na stanowisko:

Oferta pracy: Oferta pracy IT Data Analyst - Monitorowanie transakcji / Przestępstwa finansowe / Technologia Gdańsk

Formy umowy: Umowa o pracę B2B / Kontrakt

Zadania:

  • Zaprojektuj i opracuj rozwiązania analityczne do optymalizacji scenariuszy detekcji w procesie monitorowania transakcji
  • Wykonaj strojenie i optymalizację progów reguł AML
  • Sprawdzaj i monitoruj skuteczność zasad monitorowania transakcji
  • Wykorzystuj dane i opracowuj modele statystyczne, aby tworzyć narzędzia analityczne
  • Buduj struktury danych, zbierając, identyfikując relacje i przekształcając duże zbiory danych
  • Wykonuj zapytania i analizy, aby zidentyfikować wszelkie anomalie i niespójności w opracowanych modelach, pulpitach i innych rozwiązaniach analitycznych
  • Projektuj i rozwijaj zaawansowane kokpity menedżerskie za pomocą różnych technologii (np. Tableau / Power BI)
  • Monitoruj i optymalizuj opracowane narzędzia analityczne i wdrażaj dostosowania zgodnie z wymaganiami interesariuszy
  • Zapoznaj się z korelacją biznesową analizowanych danych
  • Pracuj nad projektami klienta wspólnie z innymi członkami zespołu, aby opracować rozwiązania usprawniające procesy
  • Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie technologii i przestępczości finansowej

Wymagania:

  • 2 lata wcześniejszego doświadczenia w analitykach danych związanych z tuningiem i optymalizacją reguł monitorowania transakcji
  • Doświadczenie w technologiach zapytań danych (np. SQL) i językach programowania (np. VBA, Python, R)
  • Doświadczenie w pracy z regułami AML
  • Biegłość w analizie dużych zbiorów danych przy użyciu złożonych baz danych transakcyjnych
  • Dobra znajomość technologii wizualizacji / dashboardingu danych (np. Tableau, Power BI)
  • Umiejętności analityczne z możliwością zbierania, analizy i wizualizacji dużych zbiorów danych i wyciągania właściwych wniosków
  • Silne umiejętności interpersonalne, umiejętność budowania i utrzymywania relacji
  • Umiejętność pracy pod presją z dużą dokładnością
  • Doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Dyplom magistra (preferowany w statystykach, ekonometrii, matematyce, informatyce, Big Data)

Proponujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Pakiet benefitów: opieka medyczna, karta sportowa
  • Możliwość wykorzystania technologii i umiejętności biznesowych w celu
  • Udział w projektowaniu i wdrażaniu nowych produktów i usług wykorzystujących najnowocześniejszą technologię
  • Możliwość poszerzenia swojego doświadczenia zawodowego poprzez dostarczanie kompleksowych i innowacyjnych projektów doradczych w zakresie technologii / analityki danych
  • Praca w międzynarodowym zespole świadczącym usługi dla wiodących światowych instytucji finansowych (z siedzibą w Europie, USA, Azji i Afryce)
  • Współpraca z wysokiej klasy, ambitnymi specjalistami IT
  • Świetna atmosfera i wygodne środowisko pracy